• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

NURETTİN GÜRDAL’DAN YENİ ALBÜM: YÜREĞİM SENDE KALDI

Karadenizli Tulum ve Ses Sanatçısı Nurettin Gürdal 3. albümü ‘Yüreğim Sende Kaldı’ ile müzikseverlerle buluştu.Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadenizli Tulum ve Ses Sanatçısı Nurettin Gürdal’ın yeni Albümü ‘Yüreğim Sende Kaldı’ Tanju Duman Müzik Medya etiketi ile tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Aranjörlüğünü Mete Artun, Yönetmenliğini Hakan Ünal’ın yaptığı Albümde 11 birbirinden güzel ezgi yer alıyor.

Hülya Polat, Ecinos, Stavros Petridis, İbrahim Karaca gibi değerli bestecilerin eserlerinin yer aldığı Albümün genel konsepti, Karadeniz yöresi enstrümanlarının modern bir aranje ile buluşması. Gelen tepkiler doğrultusunda klip çekilecek eserler belirlenecek.

Nurettin Gürdal yeni albüme ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Yaklaşık bir yıl önce başladığım üçüncü albüm çalışmalarıma Karadeniz ezgilerini içinde barındıran kemençe ve tulumla süsleyip batı saundu’ile sentezledik ve tüm dijital platformlarda yerini almış bulunmaktadır. Çok değerli müzisyen dostlarımla çıktığımız bu meşakkatli yolda yaylaların dağların kokusunu hırçın Karadeniz’in sakin delikanlısını bulacaksınız dinlerken kah hüzünlenip kah horon oynatan zaman zaman göz yaşınızı tutamayıp derin duygular yaşayabileceğiniz bir albüm. Aranjör Mete Artun ve müzik yönetmenim Hakan Ünal’ın Engin müzik bilgi ve deneyimiyle ortaya güzel bir Karadeniz albümü çıkardık. Albümü dinlediğiniz zaman yaşanmışlıkları ve emeği göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

İşte Albümde Yer Alan Türküler
1. Çiçila
2. Leyla
3. Dirvana
4. Yureğum
5. Tutuşalım El Ele
6. Dertliyim Efkârlıyım
7. Uşacuk
8. Yüreğim Sende Kaldı
9. Hayde Gidelum E Yâr
10. Puşi
11. Yare Aldım Araba

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?