• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘O.H.A’ FİLMİ YİNE ERTELENDİ

Daha önce bir kez ertelenen ‘O.H.A: Oflu Hocayı Aramak’ filmi yine ertelendi. Filmin yeni gösterim tarihi 22 Mayıs olarak değiştirildi.


OHA-filmi-ertelendi-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


26 Eylül 2014 tarihinde gösterime gireceği açıklanan O.H.A: Oflu Hocayı Aramak filminin gösterim tarihi 20 Mart 2015’e ertelenmişti. Filmin vizyona girmesine 2 gün kala filmin gösterim tarihi bir kez daha ertelendi. Bu kez ki vizyon tarihi 22 Mayıs 2015 olarak açıklandı.

Filmin vizyon tarihinin değişmesiyle ilgili açıklamada yapıldı.

‘O.H.A: Oflu Hocayı Aramak’ filmi adına yönetmen Levent Soyarslan tarafından açıklama şöyle;

OHA-filmi-ertelendi-2“Dağıtımını Mars Dağıtım’ın üstlendiği, 20 Mart 2015 tarihinde vizyona girmesi planlanan politik komedi O.H.A: Oflu Hoca’yı Aramak filminin gösterim tarihi 22 Mayıs 2015 olarak değişmiştir.

Dağıtım Şirketinin filmin dağıtımını sekteye uğrattığı yönünde çıkan haberlerin üzerine bir basın açıklaması yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Türkiye’nin en büyük dağıtım şirketlerinden olan Mars Dağıtım’ın filmimizin dağıtımıyla ilgili yapması gereken her şeyi en başından beri tarafsızca yaptığına inanıyoruz. Tarafsızlıklarının bir göstergesi olarak ayni firmanın Kod Adı K.O.Z. filminin de dağıtımcısı olduğunu hatırlatırız. Zıt fikirlerin beyazperdede toplumla buluşması adına Mars Dağıtım’ın bu tarafsızlığını kutluyoruz.

Dahası Mars grubun bünyesindeki Cinemaximum sinemalarında O.H.A filmine İstanbul Kanyon, İstinye Park, CKM, Ankara Panora gibi en iyi lokasyonlardan salon açılmış ve O.H.A’nın seyirciyle buluşması için imkan sağlanmıştır.

Ancak gene Mars Dağıtım’ın dağıttığı ve toplum tarafından talep görmeyen Kod Adı K.O.Z. 320 salonla tüm ülke çapında vizyona sokulabilmişken Antalya Film Festivali’nde Antalyalı seyircinin alkış ve coşkuyla karşıladığı politik komedi O.H.A’nın Antalya’da bir tek salonda dahi yer alamaması ve ülke çapında sadece 25 salonda kalması ironiktir ve daha da ötesi trajiktir.

Mars Entertainment Group’un filmimizi sabote etmek için dağıtımına aldığı yönündeki spekülasyonları tamamen yersiz ve saçma buluyoruz. Tam tersine bu siyasi iklimde Antalya Film Festivali’nden iki ödül alan, if İstanbul Film Festivali seçkisinde yer alan bu muhalif politik komediyi dün nasılsa, bugün de dağıtmakta kararlı olduklarını görüyoruz.

Ancak sayılar şunu gösteriyor: sistemin dinamikleri öyle bir noktaya gelmiştir ki kişiler ve kurumlar ötesi durumlar söz konusudur.

Hangi filmin hangi sinemada izlenip izlenmeyeceğine sadece Türkiye halkı karar verir. Sistemin izleyiciye hangi filmi nerede seyredeceğini dayatması yasaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?