• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

19 Aralık 2014

ODÜ’DE 5.GELENEKSEL HAMSİ ŞÖLENİ

Ordu Üniversitesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen “Geleneksel Hamsi Şöleni” bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.


ODÜ-hamsişöleni-4Ordu Üniversitesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen ve tüm üniversite camiasının yanı sıra Ordu halkının da katılımlarıyla gerçekleşen “Geleneksel Hamsi Şöleni” geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

ODÜ Cumhuriyet Yerleşkesi’nde Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen “5. Geleneksel Hamsi Şöleni” Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri Yulmaz, Prof. Dr. Saim Zeki Bostan, Prof. Dr. Ahmet Ali Bayhan, Fakülte Dekanları, Yüksekokul, Enstitü ve MYO Müdürleri, ODÜ Genel Sekreteri, akademisyenler, daire başkanları, idari personeller, binlerce öğrenci ve Ordulu vatandaşlar katıldı.

ODÜ-hamsişöleni-2Oyun havaları ve horonlar eşliğinde birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği “Geleneksel Hamsi Şöleni”nde yaklaşık 1,5 ton hamsi, dev ızgaralarda pişirilerek konuklara ve öğrencilere dağıtıldı. Yaklaşık 3 saat süren şölene katılanlar bir taraftan oyun havaları eşliğinde horon oynayarak doyasıya eğlenirken diğer taraftan dev ızgaralarda pişen hamsilerin lezzetine vardılar.

ODÜ-hamsişöleni-3Şölende ızgara başına geçen Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ta kendi elleriyle pişirdiği hamsileri öğrencilere ikram etti. Öğrencilerin arasına katılarak hamsi yiyen ve tek tek masaları gezen Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, horon oynamayı da ihmal etmedi. Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, bu yıl 5.’si düzenlenen “Geleneksel Hamsi Şöleni”nde tüm üniversite camiasının ve Ordu halkının bir arada olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı:

ODÜ-hamsişöleni-5“Ülkemizin farklı kültür ve yörelerinden gelerek Ordu Üniversitesi ailesinin bir bireyi olan akademisyen ve öğrencilerimizle ile şehrimizden birçok kişinin katılımıyla Karadeniz’in en meşhur balığı olan yaklaşık 1,5 ton hamsinin tüketildiği şenliğimizde hem birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmiş hem de şehirle bütünleşen bir üniversite olduğumuzu bir kez daha göstermiş bulunmaktayız. Bugün içerisinde Üniversitemizin farklı mekanlarında gerçekleşen 3 etkinliğimizde de öğrencilerimiz vize streslerini üzerlerinden atarak yeni yıla ve yeni döneme girdiğimiz şu günlerde coşkulu bir portre çizmiştir. Bugünkü etkinliklerimize yaklaşık 6 bin kişinin katılması ise sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin dolu dolu geçtiğinin bir göstergesi. Bu bakımdan eğitim faaliyetlerimizin yanı sıra düzenli ve disiplinli çalışmalarımız sayesinde kaynaklarımızı da verimli ve doğru bir şekilde kullanarak panel, konferans, konser, sportif etkinlikler, geziler ve şenlikler yapmaya, hem Üniversitemizin hem de Ordu ilimizin sosyal ve kültürel hayatını canlandırmaya devam edeceğiz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?