• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Eylül 2014

TÜRKİYE’Yİ ERMENİSTAN’DA ARDOFF TEMSİL ETTİ

Ermenistan Otomobil Sporları Federasyonunca, 20–21 Eylül tarihlerinde Ijevan’da düzenlenen Yarışlara Türkiye’yi temsilen Ardeşen Off-Road Spor Kulübü katıldı.


unnamed (3)
Merkezi Rize’nin Ardeşen İlçesinde Bulunan Ardeşen Off-Road Spor Kulübü, Ermenistan Otomobil Sporları Federasyonunca, 20–21 Eylül tarihlerinde Ijevan’da düzenlenen Yarışlara, Türkiye’yi temsilen katıldı. Yarışlara ayrıca, Gürcistan, Rusya, İran ve ev sahibi Ermenistan’dan birçok kulüp katıldı.

Etap Bozuldu Finish Görülemedi

Düzenlenen yarışlar, A, B ve C sınıfı olarak 3 farklı kategori de yapıldı. Ardeşen Off-Road Spor Kulübünü temsilen Pilot Mustafa Akcanca ve Co-Pilot Ayhan Gündoğan B sınıfı kategorisinde yarıştı. Ardeşen Off-Road Kulübüyle birlikte B sınıfı kategorisinde yarışan 12 araç etabın bozulması sebebi ile Finish’i göremedi.


unnamed (4)İki Ülke Arasında Bağ Kurduk

Yarışlarla ilgili bir açıklama yapan TOSFED Rize İl Temsilcisi ve Kafile Sorumlusu Hakan Kurnaz, “Amacımız iki ayrı ülkeyi sporla kaynaştırmaktı. Ermenistan’dan daha önce birçok spor kulübü 3 kez ülkemize ve Rize’ye gelerek Ardoff Yarışlarına katıldılar. Bizler de ikinci kez Ermenistan’a giderek ülkemizi temsil ederek Ermenistan ve Türkiye arasında bir dostluk bağını güçlendirmeye çalıştık. Neticeye baktığımız da etabın bozulmasına bağlı olarak yarışı bitiremedik ve bir kupa veya madalya kazanamadık ama iki ülke arasında bir bağ oluşmasına katkı sağladık.” Dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?