• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ağustos 2014

OFF-ROAD’ÇILAR RİZE’DE YARIŞTI

Rize Belediyesi’nin organize ettiği 6. Çay ve Yaz Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen Off-Road Karadeniz Mahalli Yarışlar Kupası 3’üncü yarışı Rize Salarha vadisinde yapıldı.


salarhaofrod2

Salarha Vadisi’nde Rize Belediyesi tarafından hazırlanan parkurda yarışan sporcular izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Su dolu çukurlardan ve tümseklerden geçen Off-Road araçları birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.
Startını Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Rize Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Soba’nın verdiği yarışlar, 30 ilden katılan sporcuların çekişmeli mücadelelerine sahne oldu.
Yarışların startını birlikte veren Rize Valisi Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yarışlara katılan sporculara başarılar diledi.

salarhaofrod5Vali Yazıcı yaptığı konuşmada, “İlimizde ikincisi düzenlenen Off-Road yarışlarındayız. Şehrimizin tanıtılması için güzel bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Tüm kurum ve kuruşlarımızla bu organizasyonu destekliyoruz. Rize’mize farklı güzellikler kattığı için bundan sonraki yıllarda da düzenlenecek bu tarz etkinliklere destek vereceğimizi ilan etmek isterim. Farklı, zevkli ve insanları heyecanlandıran bu yarışlara herkesi davet ediyorum” dedi.

salarhaofrod6Başkan Kasap yarışma startını verdikten sonra yaptığı açıklamada ise, “Rize Belediyemizin organize ettiği 6’ıncı Çay ve Yaz Şenlikleri çerçevesinde düzenlediğimiz Off-Road yarışmaları yaklaşık 30 ilden yarışmacıların katılımıyla gerçekleşmektedir. Yarışların startını da Sayın Valimiz’le birlikte yaptık ve inşallah gelecek yıllarda bu yarışmayı ulusal boyuta taşımanın planlarını yapacağız. Burada katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve yarışmacılara da başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

4 ayrı etapta yapılan yarışlar yaklaşık 4 saat sürdü. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi.

salarhaofrod4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?