• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

05 Eylül 2014

OFFROAD KEYFİ ŞİMDİ DE ARTVİN’DE

Karadeniz’in son yıllarda en popüler etkinlikler arasına giren Offroad şimdi de Artvin’de. Karadeniz’in coğrafi yapısının da uygun şartları hazırladığı oyunlar 6-7 Eylül’de.


Geçtiğimiz yıl 28-29 Eylül 2013 tarihinde Artvin Kafkasör yaylasında ev sahipliğini yaptığı 1.Artvin Offroad Oyunları ile ulusal ve yerel basın aracılığıyla Artvin’in tanıtımına büyük katkı sağlamıştı Artvin Offroad Kulübü bu yıl ikincisini düzenleyeceği etkinlikte geçen yılın eksiklerinin giderilerek daha keyifli bir yarışma gerçekleştirilmesi için hazırlıklarda son aşamaya gelindi.

1470347_480858828694944_2116252370_nArtvin Offroad Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga ŞATIR, bu yıl ikincisine ev sahipliği yapacağı Artvin Offroad Oyunları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yıl birincisini düzenlediğimiz Offroad Oyunları sonrasında gözlemlediğimiz organizasyon eksiklerimizi gidererek ikincisine hazırlanıyoruz. Bu yıl düzenleyeceğimiz etkinliğe Şavşat, Yusufeli, Ardanuç, Borçka, Murgul, Hopa, Arhavi, Ardeşen, Rize, Trabzon, Giresun, Fatsa, Ordu, Samsun, Sinop, Vezirköprü, Kars vb. il ve ilçelerdeki ve Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan gibi yakın ülkelerden takımların katılmasını bekliyoruz” dedi. 

Yaşlılar da Yarışacak

Gün geçtikçe kadınların büyük ilgi duymaya ve başarılı performanslar çıkardığı Offroad oyunlarında ilk kez yaşlılar yarışı da Artvin’de olacak, kadın sporcuların performanslarından sonra yarışacak yaşlıların performansı da merak ediliyor. 

5 Ağustos 2014 Cuma günü saat 16:00’da Artvin Valiliği önünde yapılacak açılışla başlayacak. İlk olarak çelenk koyma töreni, saygı duruşu ve açılış konuşması yapılacak ve ardından şehir turu düzenlenip kamp alanına gidilerek başlayacak Offroad oyunları  konserler, çeşitli gösteriler safari gibi çeşitli etkinliklerle devam ederek pazar günü yarışların tamamlanması ile son bulacak.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?