• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“OFLU HOCA’NIN ŞİFRESİ” VİZYONA GİRİYOR

“Oflu Hoca’nın Şifresi” adlı Karadeniz filmi 31 Ekimde vizyona giriyor. Film de Ahmet Kural ve Teknik Direktör Yılmaz Vural gibi önemli isimler yer alıyor.


OfluHocanınŞifesi2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Üçgen Yapım tarafından çekilen ve ‘Moskova’nın Şifresi Temel’ ‘Sümela’nın Şifresi’ film serisinin üçüncüsü ‘Oflu Hoca’nın Şifresi’ 31 ekimde vizyona giriyor.

Adem Kılıç’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı filmin fragmanı vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Sümela’nın Şifresi ve Moskova’nın Şifresi filmlerinin ekibi tarafından çekilen Oflu Hoca’nın Şifresi filmi yine sinema severleri salonlara dolduracak. Bol kahkaha dolu anlar yaşatacak filmde ünlü oyuncu Ahmet Kural ile ünlü teknik direktör Yılmaz Vural’da görev alıyor.

Oflu Hocanın Şifresi 31 Ekim’de Tüm Türkiye’de ki sinema salonlarında gösterime girecek.

OfluHocanınŞifesi3İşte Filmin Hikayesi

Bir başkasına şaka gibi, kabus gibi gelebilecek bir gün, Oflu Hoca için sıradan bir gündür. Çünkü o her gün yerel kanalda, akıl hocalığı yaptığı programda, tahammül zorlayan abuk sorulara yanıt vermekte; yöredeki her dişi için artık bir tehlike unsuru haline gelmiş babasını mümkün mertebe zaptetmeye çalışmakta ve bir “deli mıknatısı”na dönmüş fırınında envai çeşit abuk olay yaşamaktadır. Derken Oflu Hoca’nın hayatını birdenbire değiştirecek ve onu pek de istemediği, komik bir rekabetin ortasına düşürecek olaylar ardı ardına yaşanmaya başlar. Öncelikle DOĞANSPOR kulübüne, oynanan bir maçın ortasında haciz gelir, Takımın kümede kalması için hayati değer taşıyan penaltı tam atılacakken haciz memurları topa el koyar, oyuncuların formaları dahi haczedilir, kulüp dımdızlak kalana dek sürer bu haciz işlemi. Herkes hemfikirdir, kulübe “namuslu, zeki ve gönüllerin şampiyonu ” bir başkan gerekmektedir. Bu özelliklerden birini bile taşımayan, Oflu Hoca’nın ezeli rakibi Müteahhit Ahmet başkanlığa aday olur. Maksadı: kulüp başkanlığını kullanıp her çeşit dalavereye imza atmaktır.

Herkes, Hoca’nın da aday olmasını istemektedir, gelgelelim Hoca adaylığa yanaşmamaktadır. Hal böyle olunca, Hoca’nın selamını kimse almaz olur, Müteahhit Ahmet, halkın Hoca’ya olan sevgisini kıskandığından, Hoca’nın yaptığı programı komik yöntemlerle sabote eder, Hocayı çileden çıkarır; eşi Fatma dahi yatağa sınırı çeker. Baskılara dayanamayan Hoca adaylığını ilan eder ve iki adam arasında “bir seçim kampanyası ne kadar komik olabilir?” sorusuna yanıt olabilecek komik bir süreç başlar. Küçücük bir seçimin heyecanı herkesi sarar, herkes havaya girer. Başlarda arkadaş olan, Oflu Hoca’nın karısı Fatma ve Müteahhit Ahmet’in karısı Ümmiye bile bozuşur. Aralarında kıyasıya bir rekabet başlar, onlar da kadınları örgütler, kazanmak için kendilerini ve kocalarını olmadık komik durumların içine sokarlar. Bu süreçte en ağır tokadı ise Oflu Hoca’nın kardeşi Kadir ve Müteahhit Ahmet’in kızı Nur’un aşkı yiyecektir. İki satır laf edebilmek için, çekmedikleri çile kalmaz bahtsız çifti, zor günler beklemektedir.

Müteahhit Ahmet, Oflu Hoca’nın ayağını kaydırabilmek için her türlü yola başvurur, ancak ya işleri ters gider ya da Oflu Hoca’nın kıvrak zekasına toslar. Duvarları süsleyen abuk seçim afişleri, akıl almaz vaatler, “zafere giden yolda her şey mübah” kafasıyla imza atılan komik “rakibi karalama kampanyaları”, vb. seçim olaylarını komik ve eğlenceli bir Karadeniz filmi SÜMELA’nı ŞİFRESİ FİLMİNİN yaratıcısı olan Adem Kılıç OFLU HOCA’nın ŞİFRESİ filminin yönetmeni ve Yapımcısı. Senaryoyu Engin Elgün, Hilmi Köksal Alişanoğlu ve Ferhat Ergün yazdı. Müzikler ARİA dan Kadroda muhteşem oyuncular var; Çetin Altay, Ahmet Varlı, Didem Balçın, Başak Daşman, Köksal Engür, Ahmet Kural, Buket Dereoğlu, Özlem Savaş, İsrafil Köse, Mehtap Bayri, Tarık Papuçcuoğlu, Eser Eyüboğlu, Onur Dilber, asena Ongan, Emin Albayrak, Ceyhun Gen, Timur Ölkebaş

İşte Filmin Fragmanı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?