• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘OFLU HOCA’NIN ŞİFRESİ’ FİLMİNİN GALASI 28 EKİM’DE

‘Oflu Hoca’nın Şifresi’ adlı Karadeniz filminin galası büyük bir organizasyonla 28 Ekim Salı günü İstanbul Torium AVM’de yapılacak. Galaya patikaa.com’da davetli.


OfluHocanınŞifresiGalaDavet1Merakla beklenen Karadeniz filminin vizyona girmesine sayılı günler kaldı. Yönetmenliği ve yapımcılığını Trabzon’lu Adem Kılıç’ın üstlendiği ‘Oflu Hoca’nın Şifresi’ adlı film 31 Ekim 2014 tarihinde vizyona giriyor.

Filmin galası ise 28 Ekim saat 19.00’da İstanbul Torium AVM’de yapılacak. Gala ve imza töreninde birbirinden ünlü konuklar ve sanatçılar bir arada olacak.

‘Oflu Hoca’nın Şifresi’ adlı filmin galasına patikaa.com’da davet edildi. Kurulduğu günden bu yana Karadeniz ile ilgili yaptığı Kültür-Sanat haberleri ile de dikkat çeken patikaa.com kısa sürede kendini kanıtlamanın mutluluğunu yaşıyor.

OfluHocanınŞifresiGalaDavet2Senaryosunu Engin Elgün, Hilmi Köksal Alişanoğlu ve Ferhat Ergün’ün birlikte yazdıkları filmde, Oflu Hoca (Çetin Altay) ile Müteahhit Ahmet (Ahmet Varlı)’in Doğanspor’un başkanlık seçimindeki mücadeleleri komik bir dille anlatılıyor.

Bir başkasına şaka gibi, kâbus gibi gelebilecek bir gün, Oflu Hoca için sıradan bir gündür. Çünkü o her gün yerel kanalda, akıl hocalığı yaptığı programda, tahammül sınırlarını zorlayan abuk sabuk sorulara yanıt vermekte; yöredeki her dişi için artık bir tehlike unsuru haline gelmiş babasını mümkün mertebe zapt etmeye çalışmakta ve bir deli mıknatısına dönmüş hayatında envai çeşit abuk olay yaşamaktadır.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Hoca’nın hayatını daha da değiştirecek ve onu pek de istemediği, komik bir rekabetin ortasına düşürecektir.Öncelikle Hoca’nın da gençliğinde oynadığı Doğanspor kulübünün zor durumdan kurtulması için “namuslu, zeki ve gönüllerin şampiyonu ” bir başkan gerekmektedir. Bu özelliklerden bir tanesini bile taşımayan ve hiç de güven vermeyen Müteahhit Ahmet ile Oflu Hoca’nın başkanlık mücadelesi inanılmaz olaylar eşliğinde başlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?