• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘OFLU HOCANIN ŞİFRESİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

‘Oflu Hocanın Şifresi’ adlı Karadeniz komedi filmi için geri sayım başladı. Film 31 Ekim’de vizyona girecek.


OfluHocanınŞifresi-GeriSayım2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Üçgen Yapım tarafından çekilen ve ‘Sümela’nın Şifresi’, ‘Moskova’nın Şifresi Temel’ film serisinin üçüncüsü ‘Oflu Hoca’nın Şifresi’ 31 Ekim’de vizyona girecek. Filmin galası ise büyük bir katılımla İstanbul Torium AVM’de yapılacak.

Senaryosunu Engin Elgün, Hilmi, Koksal Alişanoğlu ve Ferhat Ergün’ün birlikte yazdıklan filmde, Oflu Hoca (Çetin Altay) ile Müteahhit Ahmet (Ahmet Varlı)’in Doğanspor’un başkanlık seçimindeki mücadeleleri komik bir dille anlatılıyor, Oflu Hocanın Şifresi’nin Galası Ne Zaman Nerede? Bir başkasına şaka gibi, kâbus gibi gelebilecek bir gün, Oflu Hoca için sıradan bir gündür.

Çünkü o her gün yerel kanalda, akıl hocalığı yaptığı programda, tahammül sınırlarını zorlayan abuk sabuk sorulara yanıt vermekte; yöredeki her dişi için artık bir tehlike unsuru haline gelmiş babasını mümkün mertebe zapt etmeye çalışmakta ve bir deli mıknatısına dönmüş hayatında envai çeşit abuk olay yaşamaktadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Hoca’nın hayatını daha da değiştirecek ve onu pek de istemediği, komik bir rekabetin ortasına düşürecektir.

Öncelikle Hocanın da gençliğinde oynadığı Doğanspor kulübünün zor durumdan kurtulması için “namuslu, zeki ve gönüllerin şampiyonu ” bir başkan gerekmektedir. Bu özelliklerden bir tanesini bile taşımayan ve hiç de güven vermeyen Müteahhit Ahmet ile Oflu Hoca’nın başkanlık mücadelesi inanılmaz olaylar eşliğinde başlar.

İşte Filmde Ahmet Kural’lı Sahne

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?