• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

OKTAY ÜST’TEN YENİ SİNGLE: ‘DAĞLARIN KARI GİBİ’

Karadeniz müziğinin sevilen ismi Oktay Üst, ‘Dağların Karı Gibi’ isimli yeni single’ıyla müzikseverlerin karşısına çıktı. Karmate’nin kurucularından olan Üst; sözü, müziği ve aranjesi kendisine ait olan şarkının klibini de yönetti.Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz müziğinin başarılı temsilcilerinden Oktay Üst, ‘Dağların Karı Gibi’ isimli yeni single’ı ile müzikseverlerin karşısına çıktı!

Sözü, müziği ve aranjesini Oktay Üst’ün yaptığı ‘Dağların Karı Gibi’ şarkısının video klip yönetmenliğini yine sanatçının kendisi üstlendi.

Karadeniz müziğinin en sevilen gruplarından Karmete’nin kurucularından olan Oktay Üst, profesyonel olarak kemençe, perküsyon ve bağlama çalıyor. Son zamanlarda söylediği şarkılarla dikkat çeken başarılı müzisyen; söz yazarlığı ve bestecilik konusunda da iddiasını ortaya koyuyor.

Genç sanatçı, Dağların Karı Gibi’ türküsünde Karadeniz’in hırçın dalgası, sert poyrazı, yemyeşil doğası ve eşsiz kültüründen beslenilmiş ve Karadeniz’in tadına doyulmaz müziği naif formlarla buluşturmayı başardı.

İşte O Klip

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?