• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ONUR ATMACA’DAN İKİNCİ ALBÜM: SAYTA

Karadeniz müziğinin genç temsilcilerinden Onur Atmaca, iki yıl aradan sonra ‘Sayta’ albümü ile müzikseverlere yeniden merhaba dedi.Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz müziğinin yeni temsilcilerinden Onur Atmaca, ‘Sayta’ adını verdiği albümü ile müzikseverlerle buluştu. İlk albümünü 2016 yılında ‘Zamanı Geldi’ ile çıkaran genç müzisyen iki yıl aradan sonra sevenlerine yeniden merhaba dedi.

15 türkünün yer aldığı albüm, müzik marketlerdeki ve dijital platformlardaki yerini aldı.

İşte Albümde Yer Alan Türküler
1. Sevenler Sevmeyenler
2. Aramayın Sormayın
3. Muhtarın Kızı
4. Miyancılar Düet: Tahsin Terzi
5. Mantosu Var Kumaştan
6. Of’a İndim Çay İçin
7. a) Göneşera (Horon)
    b) Sürmene
8. Aklım Başıma Gelir
9. Baltayı Vurdum Taşa
10. Ormanlar Alan Alan (Horon)
11. Gözlerimin Rengi
12. Karabiber
13. Kemençenin Üstüne (Horon)
14. Olan Var Olmayan Var
15. Tonya Akçaabatlılar (Horon)

Onur Atmaca
Onur Atmaca, İstanbul Bakırköy doğumlu olan sanatçı aslen Trabzon Köprübaşılıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Bahçelievler’de tamamladı. Halen Üniversite eğitimine devam etmektedir. Babasının mesleği nedeniyle Türkiye’nin birçok bölgesinde bulundu. Bu bağlamda müzik çalışmalarına 11 yaşında ,Gümüşhaneli ve Siirtli arkadaşları tarafından kendisine hediye edilen kemençe ile başladı. O gün başlayan hikaye, Onur’u bugünlere taşıdı. Yüksek öğrenimi sırasında, Karadeniz’in önde gelen solistlerine kemençesi ile eşlik etti. Bu dönemde kendi söz ve bestelerini üretti. Birçok sanatçıya, beste vermesinin yanında albümlerinde de eserler seslendirdi. Söz ve bestesi kendine ait olan eserlerinin yanı sıra seslendirdiği eserlerin takipçileri tarafından sosyal medyada yoğun ilgi görmesi ve talep üzerine yurtiçi ve yurt dışında çok sayıda konser, festival ve değişik etkinliklerde sahne aldı. Onur Atmaca, dinleyicilerinin kendisinden beklediği albüm çalışmasına 2016 yılında ilk solo albümü ”Zamanı Geldi” ile merhaba demişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?