• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“ORDU BENİM“ GÖRSEL SANATLAR SERGİSİ

Ordu’yu kendi gözlerinden, hayal güçlerinden ve farklı bakış açılarından değerlendiren 100 farklı ressamın sergisi, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde açıldı.


OrduBenimSergisi2100 farklı ressamın Ordu’yu kendi gözlerinden, hayal güçlerinden ve farklı bakış açılarından yararlanarak Ordu’nun doğasını resmettiği sergi’nin açılışı Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sergiye Ordu Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Merkür Kültür Sanat ve İletişim Derneği Başkanı Dr.Mete Unat, Ressamlar ve çok sayıda sanatseverler katıldı.

“Ordu Benim “Adlı Görsel Sanatlar Sergisinin açılış programında bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, önemli sanat dallarından birisi olan resmin tamamen bir yetenek işi olduğunu söyleyerek, kendisinin de resme karşı bir yeteneği olduğunu belirtti ve “Resim dalında dünya çapında önemli sanatçılar var ve bu sanatçılara hayran kalıyoruz” dedi.

OrduBenimSergisi5“Resim sergilerinin düzenlenmesi, sanatçılara destek amaçlı tablo alınması, sanatçıların takdir edilmesi son derece önemli” diyen Vali Balkanlıoğlu, bu tür etkinliklerin yapılmasının yeni sanatçıların ortaya çıkmasına vesile olacağını belirterek, birbirinden güzel eserlerin meydana getirilebileceğinin de yolunu açacağını ifade etti.

Valilik olarak her zaman sanatsal etkinliklere destek olunacağının altını çizen Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ressam ve sanatçılarımızın Türkiye ve Dünya çapında önünün açılması en büyük arzumuzdur. Hepinizi başarılı çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Merkür Kültür Sanat ve İletişim Derneği Başkanı Dr.Mete Unat ise, 100 sanatçının eserleri ile katıldığı serginin temasının Ordu’nun farklı güzelliklerini resmederek tanıtımına katkı sağlamak olduğunu belirterek, derneğin 7 ay önce kurulduğunu ifade etti.

OrduBenimSergisi4Derneğin amaçları ile ilgili de bilgi veren Unat, “Özellikle gençlere sahip çıkmak, sanatın gelişmesine katkı sağlamak ve sanatçılarımızı buluşturup topluma faydalı projeler yapmak. Dernek olarak bugüne kadar anma konserleri , ünlü buluşmaları, tecrübe paylaşım programları, sergiler, güzel sanatlar fakültesi öğrenci buluşmaları, trekking ve gezi faliyetleri, dezavantajlı insanlarımıza yönelik moral konserleri, müziğe ömür verenler programı, ressamlar buluşması, Enstrüman üstadları Ordu ‘da buluşuyor projesi ve vefa geceleri gibi programlar düzenledik” dedi.

Konuşmaların ardından, Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından serginin açılış kurdelesi kesildi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu daha sonra, 100 farklı ressamın Ordu’yu resmettiği “Ordu Benim “Adlı Görsel Sanatlar Sergisini gezerek, bilgi aldı.

Sergi, 23 Kasım tarihine kadar açık olacak.

OrduBenimSergisi3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?