• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“ORDU DOĞA BELGESELİ”NİN TANITIM GALASI YAPILDI

Ordu Valiliği tarafından başlatılan “Ordu’nun Dereleri Turizme Akıyor” projesi kapsamında bir süre önce çekimleri yapılan “Ordu Doğa Belgeseli”nin tanıtım galası yapıldı.


OrduDoğaBelgeseliGala-1Ordu Kültür Sanat Merkezinde yapılan galaya, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcısı Engin Avcı, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, İl Kültür ve Turizm Müdüü Uğur Toparlak, DOKA Genel Sekreter Yardımcısı Vahip Ketboğa, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, daire müdürleri, ve çok sayıda davetli katıldı.

OrduDoğaBelgeseliGala-2Gala programı, Ordu Doğa Belgeseli’nin 3’er dakikalık Arapça ve İngilizce olarak hazırlanmış kısa tanıtımı ile başladı. Ardından, Ordu Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen “Ordu Doğa Belgeseli”nin tamamı Türkçe dublajlı olarak davetlilere sunuldu.

Program belge takdim töreniyle devam etti. Ordu Doğa Belgeseli’nin hazırlanması ve sunumunda önemli katkısı olan proje editörü-metin yazarı Bilge Egemen, Yapımcı-Yönetmen İbrahim Güldalı ile belgesel projesine katkı sunan DOKA Genel Sekreter Yardımcısı Vahip Ketboğa’ya, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali Irfan Balkanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından belgeleri verildi.

OrduDoğaBelgeseliGala-3Konuşmaların ardından gala programı verilen kokteyl ile sona erdi.

Ordu Doğa Belgeseli’nin çekimleri, Ordu’nun değişik yörelerinde 10 gün boyunca multikopter (havadan görüntüleme aracı) eşliğinde, profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?