• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Aralık 2014

ORDU KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ KİTAPÇIK OLDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu’da Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Aralık ayının programını bir kitapçık haline getirerek vatandaşlara dağıttı.


ordukültürsanatlitapçığı1OBBKT’nin sahnelediği oyunlardan farklı konulardaki söyleşilere, Konserlerden Sağlık paneline kadar birçok konuda düzenlenecek olan etkinlikleri tanıtan “Aralık Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri Kitapçığı” içeriğinde Başkan Enver Yılmaz’da bir yazı kaleme alarak görüşlerini belirtti.

Başkan Enver Yılmaz yazısında, Ordu Büyükşehir Belediyesinin bir kültür ve sanat şehri olan Ordu’yu 19 ilçesi ile birlikte kucaklayarak, geçmişten gelen sanatsal yapısını geleceğe yükselen ivme ile taşıyacağına vurgu yaptı. Başkan Yılmaz açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Kentimizde sonbahar ve hemen ardından gelecek kış ayları için güneşin sıcak etkisi epeyce azalırken yarınları inşa edecek akla ve özgüvene sahip yeni yönetim anlayışımızla herkesi kucaklayacak kültür-sanat ve tüm sosyal aktivitelerimizi hayata geçiriyoruz.

Bir kentin tarihi, kültürü, sanata bakış açısı, kurumsal diyalog ve ortaklıkları, gelenek ve görenekleri kısaca o kentin fiziki ve sosyolojik yapısı, folkloru ve etnografyası aynı zamanda o kentin yaşanmışlıklarının mirasını taşır. Bu açıdan bakıldığında ORDU kültür-sanat şehri olarak bu misyona hiç de uzak değildir.

Coğrafi insan hareketliliğinin tarih sahnesinde yer aldığı dönemlerden itibaren topluluklar ve bugünü yaşayan farklı algı ve tarzdaki insanlar kültürel alışverişlerde bulunmuş ve kentimizin ortak yaşam kültürü çerçevesinde bir değer oluşturmuşlardır. 30 Mart seçimlerinden sonra ORDU artık Büyükşehir Belediyesi olmuş ve Büyükşehir’in yöneticileri olan bizler kentimizin kültürel ve sanatsal geçmiş ve geleceğine tanık olmuş, olacak hemşerilerimize Akkuştan Mesudiye’ye, Çamaş’tan Gölköy’e, Ünye’den Gülyalı’ya, Korgan’dan Altınordu’ya ortak yaşamın parçası olan kültürel ve sanatsal etkinliklerle hitap edeceğiz. Yayla Şenliklerinden anma programlarına, konferans ve panellerden konserlere, şiir, resim, edebiyat ve gelenekselleşen festivallere, kent turizmini ve ekonomisine katkı sunacak organizasyon ve bilgilendirme fuarlarına, ramazan etkinlikleri ile paylaşılan aşımıza, konservatuar eğitimlerine ve tiyatroda sahnelediğimiz yetişkin ve çocuk oyunlarına, düzenlenecek yarışmalara ve nostalji kokacak sürprizlerimize varıncaya kadar ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ olarak etkinliklerimizi planlamaya ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.
Her mevsiminin ayrı bir rengi olan Ordu, yavaş yavaş kış aylarının kapımızı çalmasıyla bizlere yeni ilham kaynağı oluyor. Bu yüzden kültür ve sanat denildiğinde biraz da amacı içinde saklı olan merak ve ilgi uyandıran etkinlikleri ekim ve kasım ayı ve sonraki aylarda sizlere sürekli yenileyerek sunacağız.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?