• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ORDU SAHİLLERİNDE YENİ DÖNEME İLK KEPÇE

Ordu Büyükşehir Belediyesi; Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde kıyı kenar çizgisini ihlal eden tesisleri yıkarak plajları halka açıyor. Bu durumun turizmi de olumlu etkilemesi bekleniyor.


OrduSahilleriHalkaAçılıyor--2Ordu Büyükşehir Belediyesi tarihe geçecek bir karara imza attı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde kıyı kenar çizgisini ihlal eden tesisleri yıkarak halka açıyor. Ekipler bugün Efirli bölgesindeki tesisleri yıkarak uygulamayı başlatmış oldu. Artık plajlar halka açık olacak.
Başkan Enver Yılmaz’ın kısa bir süre önce yaptığı açıklama doğrultusunda bugün kıyı kenar çizgisini ihlal eden kamu tesislerinin yıkım işlemini gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesinin, bu uygulamayı her bölgede hayata geçireceği belirtildi.

OrduSahilleriHalkaAçılıyor--4Başkan Yılmaz; “Asla Taviz Yok !..”

Başkan Enver Yılmaz, kıyı kenar çizgisini ihlal eden bölgelerde asla taviz vermeyeceklerini belirterek, uzun yıllardır halka açık olması gereken alanlarda yasal gerekliliğin yerine getirilmediğini ve bu nedenle bu uygulamayı hayata geçirmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada, “Maalesef 22 yıldır mahkeme kararına rağmen yıkım talimatı verilmiş olmasına rağmen ilimizde, halkımızın ortak kullanımına sahip olan ve anayasamız gereği hemşerilerimizin tamamının hizmetine sunulması gereken alanlarda, bir özel imtiyaz tanınmıştı. Biz hemen Büyükşehir Belediyesi olarak gelir gelmez Ünye’den Gülyalı’ya kadar tamamen sınırlarımız içinde kıyı kenar çizgisine ve sahilde kaçak olarak adlandırdığımız hukuken bulunmaması mekânlara ilişkin bir müeyyide uygulanmasını talimat verdik. Bu çerçevede de öncelikle Perşembe Belediyemizle ve daha sonra Altınordu İlçe Belediyemizde, Efirli bölgesi ve hemen Ordu güzergâhındaki, Ordulu hemşerilerimizin yoğun olarak yaz döneminde gittiği fakat bir türlü özel bir imtiyazlı gerek kamu kurumu, gerek şahıs arazilerinin kullanılmasından dolayı giremediği yerlere ilişkin yıkım kararlarını uygulamaya koyduk. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

OrduSahilleriHalkaAçılıyor--3Başkan Yılmaz; “Kamu Kurum Yöneticilerine Teşekkür Ediyorum”

Bu uygulamanın hayata geçirilmesi ile ilgili kamu kurum yöneticilerinin kendilerine yardımcı olduğunun altını çizen Başkan Enver Yılmaz, “Kamu kurumlarımızın yöneticilerine ben buradan teşekkür ediyorum. Başta Alay Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve özellikle saygıdeğer Valimize, zira bu kararımızın uygulanmasında kendileri de özel bir gayret içinde oldular. Sayın Valimiz süreci yakından takip etti. Kamu Kurumları, DSİ, Karayolları, Emniyet, Jandarma ve Maliye dâhil olmak üzere ve Efirli bölgesindeki tüm tesislerde yıkım işlemleri ve arazinin kamuya açılmasına dayalı işlemleri başlattık. Özel mülkiyete dayalıda, o bölgedeki işgal durumunda olanlara gerekli müeyyideleri ve yazıları yazdık, inşallah bu yaz döneminde Efirli bölgesi başta olmak üzere Ünye’den Gülyalı’ya kadar sahil şeridimizin tamamı halkımızın istifadesine en üst seviyede sunulmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?