• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ORDU ‘YAMAŞ PARAŞÜTÜ’ İLE UÇACAK

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Çamaş Kaymakamlığı tarafından Yamaç Paraşütü Projesi tüm faaliyetleri ile yeni döneme artık hazır.


OrduYamaçParaşütü2Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Çamaş Kaymakamlığı Köylere Hizmet götürme Birliği tarafından yürütülen yamaç paraşütü projesi tüm faaliyetleri ile yeni döneme artık hazır.

Çamaş İlçesi Söken Köyünde uçuş faaliyetleri için oluşturulan 3 eğitim tepesi yeni dönemde uçuşlara hazır duruma geldi. Uygulamalı eğitimlerin yapılacağı 1.basamak olan alçak tepe ilk yapay tepe olma özelliği ile Türkiye’de bir ilk. Orta seviye ve Yüksek tepe olarak iki ayrı tepe ile yamaç paraşütü sevenlerin eğitim seviyelerini geliştirmek için hazır halde bulunuyor. Teorik eğitimlerin verileceği eğitim sınıfları modernliği ve tek olması ile bölgede farklı bir özelliğe sahip.

Eğitimlerin verileceği yamaç paraşütü malzemeleri dünyanın en gözde yamaç paraşütü malzeme ve markasından oluşuyor. 17 adet single(tek kişilik) eğitim kanatları, 2 adet tandem(çift kişilik) uçuş kanatları ile beraber 1 adet paramotor (motorlu yamaç paraşütü) bulunuyor. Bunlarla beraber tulumlar, kasklar, telsizler, barometreler vb. birçok uçuş malzemesi de hazır.

Yamaç paraşütü eğitimlerini ise Türk Hava Kurumu lisanslı Yamaç Paraşütü Eğitmenleri tarafından veriliyor.

OrduYamaçParaşütü3Öte yandan ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Çamaş Kaymakamlığı ve DOKA işbirliği ile bölgede yamaç paraşütü sporunun yaygınlaştırılması amacıyla ‘Özgürlük Rüzgârda Saklı’ projesi kapsamında başlatılan yamaç paraşütü ile ilgili bilgi aldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Yamaç paraşütü son zamanlarda büyük ilgi çekiyor. Taliplisi ve meraklısı oldukça fazla. Adrenalin yaşamak isteyen insanlar var. Gökyüzünde kuş misali uçuyor. Her yerden insanlar buraya gelip yamaç paraşütü yapabilir” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, “Valilik olarak, Kaymakam arkadaşlarımız ile beraber yamaç paraşütünün öncüsü olmak istiyoruz” diye konuştu.

Daha sonra, yamaç paraşütü tutkunu olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, yamaç paraşütü ile iki kez uçuş yaptı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?