• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

18 Mart 2015

ORDU’DA, EKOTURİZM YAYGINLAŞIYOR

Ordu’ya büyük katkılar sağlayan Eko-turizm yaygınlaşmaya başladı. Valilik, Ulubey İlçesine bağlı Güzelyurt Mahallesinde Eko-turizm çalışmalarına başladı.


Ordu’da,-Ekoturizm-Yaygınlaşıyor-1Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ulubey İlçesine bağlı Güzelyurt Mahallesinde Eko-turizm çalışmalarına başlanıldığını söyledi.

Doğal kaynakların sürdürülebilirliğini güvence altına alan, bunun yanı sıra yerel halkın ekonomik kalkınmasına destek olma imkanı sunan, sosyal ve kültürel bütünlükleri koruyup gözeten bir yaklaşım olan ekoturizm’in Ordu’da yaygınlaştığını belirten Vali Balkanlıoğlu, uzman görevlilerden oluşan bir heyetle Ulubey’in Güzelyurt Mahallesinin organik turizm, eko-turizm, Şuayip Tepesi’nin ise trekking ve mesire yeri özellikleri bakımından çok elverişli bir konumda bulunduğunu, mahallenin çok eskiden beri güreş festivalleri ve pehlivanları ile meşhur olduğunu ifade etti.

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen festivallerin 2015 yılından itibaren ulusal bir boyuta gelmesi için çalışmaların başlatılacağını kaydeden Vali Balkanlıoğlu, 2016 yılı Turizm Haftası kutlamalarının ise Ulubey ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde yapılması için çalışma yapılacağını vurguladı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Ekoturizm açısından büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli değerlendirip geliştirmek istiyoruz. Ekoturizm temiz havanın, suyun, biyo çeşitliliğin, geleneklerin, yerel kültür ve hayatın korunmasına yardımcı oluyor” diyerek, ekoturizmin yapılması noktasında gereken desteğin verileceğini ve Güzelyurt’un ekoturizm için cazibe merkezi haline geleceğini sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?