• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

13 Ekim 2015

ORDU’DA PERDE AÇILIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT), 2015-2016 tiyatro sezonunda perdesini “Bir Adam Yaratmak” adlı oyunla açıyor.


ORDU’DA-PERDE-AÇILIYOR-2Necip Fazıl Kısakürek’in yazdığı, Cemil Gündüz’ün yönettiği “Bir Adam Yaratmak” adlı oyun, 13 Ekim Salı günü saat 19:00’da OBBKT sahnesinde seyirci ile buluşacak. Üstad Necip Fazıl’ın fikir sancılarını nakış nakış işlediği, vesveselerine cevaplar verdiği ve ruhunu bir kadavra gibi tezgâha yatırıp ona yeniden can verdiği bir yüzleşme olarak bilinen ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı oyun salı ve cuma günleri sahnelenecek.

ETKİLEYİCİ BİR HİKAYE

“Bir Adam Yaratmak” adlı oyunun konusu ise şöyle: Oyunun baş aktörü Hüsrev, başarılı ve tanınan bir yazardır. Dostu aktör Mansur’un da oynadığı “Ölüm Korkusu” adlı piyesi sahnelenmiş ve tüm basın gözlerini eserin yazarı Hüsrev’in özel hayatına dikmiştir. Artık eserden ziyade yazarın özel hayatıyla yazılan arasındaki bağlantı merak edilmektedir. Çünkü yazar birdenbire kendisini eserinin içinde bulmuş ve adeta yazdığını yaşamaya başlamıştır. Tıpkı oyundaki gibi elinden çıkan bir kaza sonucu bir cana kıymıştır. Bu içinden çıkılmaz durumdan farklı menfaatler edinmek isteyenlerin kuşattığı bir atmosferde yaşamak Hüsrev’e ağır gelmektedir artık. Aklının derinliklerindeki sorular dilinden dökülürken yaradılışa ve insani fıtratın ebedilik arzusuna dair korkuları yakarışlara dönüşür.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?