• KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ
  • KARADENİZ’İ BİR DE BÖYLE İZLEYİN

logo

ORDU’DA SİNEMA GÖRMEYEN KALMAYACAK

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hiç sinema görmeyen köylülere ve çocuklara sinema izleme olanağı sağlayacak olan ’Sinema Günleri’ projesini başlattı.


Ordu’da-Sinema-Görmeyen-Kalmayacak-1Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanan ve hiç sinema görmeyen köylülere ve çocuklara sinema izleme olanağı sağlayacak olan ’Sinema Günleri’ projesinin 12 Mayıs 2015 tarihi itibariyle başladığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünce desteklenen “Sinema Günleri” projesinin başlamasıyla ilgili açıklamada bulunan Vali Balkanlıoğlu, “Kültür mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak, Türk Sinemasının yerini ve rolünü güçlendirmek, Ordu’nun iç kesimlerinde yaşayan yöre insanını ve öğrencileri sinema ile buluşturmayı amaçlayan ‘Sinema Günleri’ projesi kapsamında 12-27 Mayıs 2015 tarihleri arasında tüm ilçelerimizi kapsayan sinema gösterimi etkinleri gerçekleştirilecektir. Proje kapsamında ilk sinema gösterimi, 12 Mart 2015 Salı günü saat 11.00’de Korgan ilçemizin Çayırkent Mahallesinde yapılacaktır. Düzenlenen sinemalarda Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı filmler gösterilecek” dedi.

“Sinema Günleri” projesi kapsamında sinema gösterimi yapılacak yerler ve tarihler ise şöyle;

TARİH SAAT İLÇE ETKİNLİĞİN YAPILACAĞI YER
12.05.2015 11.00 Korgan Çayırkent
12.05.2015 15.00 Kumru Eskiçokdeğirmen İlköğretim Okulu
13.05.2015 11.00 Akkuş Çayıralan İlköğretim Okulu
13.05.2015 15.00 Ünye Tekkiraz Mahallesi
14.05.2015 11.00 Çaybaşı Kapılı Mahallesi
14.05.2015 15.00 İkizce Yoğunoluk Mahallesi
15.05.2015 11.00 Gülyalı Kestane Mahallesi
15.05.2015 15.00 Altınordu Erenli Mahallesi
18.05.2015 11.00 Gürgentepe Eskiköy Mahallesi
18.05.2015 15.00 Fatsa Aslancami Mahallesi
20.05.2015 11.00 Aybastı Alacalar Mahallesi
20.05.2015 15.00 Kabataş Beylerli Mahallesi Ortaokulu
21.05.2015 11.00 Çatalpınar Elmaköy Mahallesi
21.05.2015 15.00 Çamaş Budak Mahallesi
25.05.2015 11.00 Gölköy Alanyurt Mahallesi
25.05.2015 15.00 Ulubey Kardeşler Mahallesi Şehit Ufuk Akdemir İ:Ö.Okulu
26.05.2015 11.00 Perşembe Çaka Mahallesi
26.05.2015 15.00 Perşembe Yason Burnu (GALA YAPILACAK)
27.05.2015 11.00 Mesudiye Yeşilce Mahallesi
27.05.2015 15.00 Kabadüz Yokuşdibi Mahallesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?