• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Temmuz 2015

ORDU’DA SOKAK BASKETBOLU BAŞLADI

Ordu’da bir gelenek haline gelen fakat 3-4 yıldır ara verilen Sokak Basketbolu’nun tekrar başlaması sporseverler tarafından büyük ilgi gördü.


ORDU’DA-SOKAK-BASKETBOLU-BAŞLADI-1Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkı sağladığı Sokak Basketbolu başladı. Ordu’da bir gelenek haline gelen fakat 3-4 yıldır ara verilen Sokak Basketbolu’nun tekrar başlaması sporseverler tarafından büyük ilgi gördü. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan Sokak Basketbolu’nu izleyenler arasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Ahmet Çoruh, Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Mehmet Zeki Akıncı, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ile Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Eser Keleş yer aldı.

ORDU’DA-SOKAK-BASKETBOLU-BAŞLADI-2ORDU’DA SPOR ALANINDA ÇOK GÜZEL HİZMETLER VERECEĞİZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan organizasyonda açılış konuşmasını yapan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; “Ordu sahilini yaz sporlarıyla şenlendirmek istiyoruz. Dün wushu ile ilk adımı attık. Bugün ise 4 yıl aradan Sokak Basketbolu tekrar başlıyor” dedi. Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte daha etkin ve kaliteli organizasyonlar gerçekleştireceklerine vurgu yapan İl Müdürü Genç; “ Yapılan organizasyonların ortak paydada yapıldığı takdirde daha etkin, daha kaliteli olacağına inandığımız için Ordu Büyükşehir Belediyesi ile beraber ilk organizasyonumuzu dün akşam wushu ile gerçekleştirdik. Türkiye genelinde gerçekten büyük bir organizasyon olan wushu büyük yankılar uyandırdı ve halkımızdan olumlu tepkiler aldık. İnşallah bundan sonrasında da başarılarımızı devam ettirmek istiyoruz. Turnuvaya destek olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a, belediye yetkililerine ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Tüm takımlara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

BELEDİYECİLİK SADECE YOL, SU VE ALT YAPI DEĞİL

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Ahmet Çoruh ise uzun yıllardır düzenlenemeyen Sokak Basketbolu’nun bundan sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte devam ettirileceğinin müjdesini vererek; “Biz Büyükşehir olarak, belediye alanında sadece su, yol ve kanalizasyon hizmetleri değil; gençliğimizin, Ordulu hemşerilerimizin spor, sanat, sosyal ve kültürel alanda da gelişmesi; etkinlikler yapması için bir dizi programlar düzenlemiş bulunmaktayız. Buradan siz değerli hemşerilerimize, uzun zamandır gerçekleştirilemeyen bu organizasyonun bundan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün işbirliği ile uzun yıllar devam ettirileceğinin müjdesini hepinize veriyorum. Turnuvanın düzenlenmesine destek veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a, emeği geçen belediye çalışanlarımıza, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz ile çok değerli çalışanlarına ve bu turnuvaya katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Vekili Av. Ahmet Çoruh, turnuvaya katılan sporcularla birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

ORDU’DA-SOKAK-BASKETBOLU-BAŞLADI-3SOKAK BASKETBOLU ENGEL TANIMADI

Küçükler (9-12 yaş), Yıldızlar (13-15 yaş), Gençler (16-18 yaş) ve Büyükler (19 ve üzeri yaş) olmak üzere toplam 4 farklı kategoride yapılan, 47 takımın katıldığı Sokak Basketbolu turnuvasında engelli sporcular ve down sendromlu sporcular da yer aldı. Down sendromlu sporcunun atışı ile başlayan organizasyon, daha sonra engeli basketbolcuların gösteri maçı ile devam etti. Mini bir şov yapan engelli sporcular izleyenlerin büyük beğenisini aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?