• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Nisan 2016

ORDU’DA “TARIM VE İNSAN” SERGİSİ AÇILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, Ordu’da sergilendi.


ORDU’DA-TARIM-VE-İNSAN-SERGİSİ-AÇILDIGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi ile ilgili sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, Ordu’da sergilendi.

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen sergi açılışına Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sevim Gürdal ile davetliler katıldı.

Sergi ile ilgili bilgi veren İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, “Bu yarışma 2009 yılından beri düzenleniyor. 6 kategoride düzenlenen yarışmaya 1841 eser katıldı. Bunların içerisinde 729 tanesi değerlendirmeye alındı. Bunlardan 156 tanesi sergilenmeye değer bulunurken, 17 eser ise ödül almaya hak kazandı. 52 tanesi bugün ilimizde sergileniyor. Tüm fotoğrafseverleri bu sergimize bekliyoruz. Fotoğrafların bir ilin tanıtımına ne kadar katkı sağladığını burada görmüş olduk” diye konuştu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2009 yılından itibaren yapılan “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafların yer aldığı serginin açılışını gerçekleştiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Sergide, tarım, hayvancılık, toprak, su ürünleri, tarım ürünleri ve çiftçi, çiftçi aileleri ile köylülerin yaşantılarına dair fotoğraflar yer alıyor. Oldukça ilgi çeken çok güzel fotoğraflar var. Aralarında Aybastı ilçemizde bulunan mendereslerin de fotoğrafının yer aldığı sergiyi herkesin görmesini isterim” şeklinde konuştu.

OKSM’deki fotoğraf sergisi 29 Nisan tarihine kadar gezilebilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?