• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ORDU’DA THM KONSERİ DÜZENLENDİ

Ordu Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sanat Koroları Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından konser düzenlendi. Konsere Ordulularda ilgi gösterdi.


ORDU’DA-THM-KONSERİ-DÜZENLENDİ-1Ordu Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sanat Koroları Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından bir konser düzenlendi.

Ordu Kültür Sanat Merkezi Büyük Salon”da gerçekleştirilen konsere, Garnizon Komutanı Albay Şeref Çakmak, Vali Yardımcısı Fatih Görmüş, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Saim Zeki Bostan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ile çok sayıda Türk Halk Müziği dinleyicisi katıldı.

Şef Cengiz Dilaver yönetimindeki Sanat Koroları Türk Halk Müziği Topluluğu konserinde, Erdal Kaya, Gül Gülsen Büyük, Özden Akbaş, Naci Karakelle, Gönül Saraçoğlu, Necdet Gözükan, Mehmet Yıldız, Zeynep Kuzucu, Bülent Gündüz, Güner Kurnaz, Onur Gürsoy, Ümit Bayramiç, Kenan Bacaksız, Hülya Şahin, Elif Kapusuz solist olarak yer aldı.

ORDU’DA-THM-KONSERİ-DÜZENLENDİ-2İki bölüm halinde gerçekleşen Türk Halk Müziği Konseri”nde, koro ve solistler birbirinden güzel 21 eser seslendirdi.

Geceye katılan davetliler Türk Halk Müziği türkülerinin keyfini yaşayarak, zaman zaman da söylenen türkülere eşlik ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?