• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Aralık 2014

ORDULU SEDA MUAY THAİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Ordu’lu Seda Kargoğlu Muay Thai yıldız-genç ve büyükler Dünya şampiyonasında yıldız bayanlar 45 kg. Dünya şampiyonu oldu.


SedaKargoğlu-1Ordu Gençlik Kulüpleri Federasyonu (OGKF) Başkanı Halil Öziş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ordu Gençlik Kulüpleri Federasyonu ile ilgili Vali İrfan Balkanlıolu’na detaylı bilgi veren Federasyon Başkanı Halil Öziş, ”Ordu Gençlik Kulüpleri Federasyonunun 2013 yılında kurduk. Federasyon olarak spora ve sporcuya gereken koşulları sağlamak adına kolları sıvadık. Tüm kulüpler ve tüm ferdi sporcuların daha başarılı olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kulüplerimizin kendi alanlarındaki şartlarının daha iyi oluşabilmesi için devletimizin kaynakları ile beraber projeler yapmak istiyoruz” dedi.

Öziş, ”2015 yılı içerisindeki hedefimiz, Avrupa ve Dünya şampiyonu olmuş çocuklarımızın antrenman kalitesini artırabilmek ve eğitim kalitesini yükseltebilmek için bir kamp düşünüyoruz” diye konuştu.

SedaKargoğlu-3Vali İrfan Balkanlıoğlu, “İlimizde sporun birçok dalında büyük başarılar sağlayan arkadaşlarımız var. Sporda elde edilen bu başarılar hem ilimizin tanıtımında, hem gençliğin enerjisini hayırlı işlerde kullanmasına vesile olmaktadır” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, “Her biri farklı bir spor dalı ile ilgili dernek veya kuruluş olmalarına rağmen güçlerini bir araya getirerek federasyon halini almışlar. Futbol, yüzme, güreş ve karate gibi bireysel sporlar var. Bu tür sporlara da bireysel sporlar deniyor. Bireysel spor dallarında Ordu’da başarı sağlayanlar sporcularımız var” diyerek, “Muay Thai yıldız-genç ve büyükler Dünya şampiyonasında yıldız bayanlar 45 kg. Dünya şampiyonu olan sporcumuz Seda Kargoğlu’nu kutluyor, bu şekilde spora gönül verecek gençlerimize örnek olmasını temenni ediyor, tüm antrenörlerine, çalıştıran hocalarına ve bağlı bulunduğu kulüplerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SedaKargoğlu-2Vali İrfan Balkanlıoğlu, daha sonra 45 kg Genç Bayanlar’da Malezya’da ki Muay Thai Dünya Şampiyonası’nda Dünya birincisi olan Seda Kargoğlu’nu tebrik ederek, başarı dileğinde bulundu ve altın hediye etti.

Ordu’ya bu gururu yaşattığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Seda Kargoğlu, ”3 yıldır bu sporu yapmaktayım. Muay Thai Dünya şampiyonu oldum. Hedefim Olimpiyatlarda da aynı başarıyı göstermektir. Sayın Valim İrfan Balkanlıoğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?