• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Aralık 2014

ORDU’NUN DERELERİ, MİLLİ PİYANGO BİLETİNDE

Milli Piyango’nun 19 Ocak 2015 tarihli çekilişi için satışa sunulacak biletlerin üzerinde Ordunun ‘Çiseli Şelalesi’nin fotoğrafı yer alacak.


Milli Piyango-OrduVali İrfan Balkanlıoğlu, turizm kenti olma yolunda hızla ilerleyen Ordu’nun etkin bir şekilde tanıtılması için her fırsatı değerlendiriyor.

Ordu’da turizmin gelişmesi ve yaygınlaşması amacıyla çeşitli proje geliştiren ve bu projeleri uygulayan Vali Balkanlıoğlu, Ordu’nun bilinirliliğini sağlayan ve türkülere konu olmuş derelerinin turizme kazandırılması yönünde başlattığı çalışmaları sürdürüyor.

Doğal güzellikleri, üzerindeki şelaleleri, doğal gölleri, içinde yaşayan çeşitli türdeki balıklarıyla ünlü Ordu’nun derelerinin tanıtım yoluyla turizme kazandırılması için çalışmalar yürüten Vali İrfan Balkanlıoğlu, yapmış olduğu girişimler sonucunda, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2015 tarihli çekilişi için satışa sunulacak biletlerin üzerinde ‘Çiseli Şelalesi’nin fotoğrafının yer almasını sağladı.

Daha önce de ulusal çapta yayın yapan televizyon ve gazetelerde, başta Çiseli Şelalesi olmak üzere Ordu’nun derelerini, şelalelerini, göllerini ve bütünüyle Ordu’yu tanıtan program çekimlerinin ve haberlerin yapılmasını sağlayan Vali Balkanlıoğlu, Ordu’ya daha fazla turist çekebilmek için her fırsatın en iyi şekilde değerlendirildiğini söyledi.

Her türlü turizm olanaklarını sunan Ordu’nun etkin bir şekilde tanıtılması gerektiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, “Ordu olarak diğer illere göre çok şanslıyız. Çünkü, Karadeniz bölgesinde sahili bozulmayan tek il Ordu’dur. Mavi bayraklı plajımız var. Sahil kordonumuz son derece güzel. Bozulmamış doğası, koyları, tarihi mekanları, özgün sivil mimari yapıları var. Ordu, çok çeşitli yöresel yemekleri ve eğlence kültürü ile Karadeniz bölgesinde farklı bir yapıya sahip. İnsanlara şiir yazdıracak kadar muhteşem doğası, eşsiz bucaksız ormanlarla kaplı yaylaları, eko-turizmin yapıldığı otantik yerleşim yerleri, ormanların içinden akan dereleri, doğal şelaleleri, gölleri, menderesleri görülmeye ve yaşanmaya değer” dedi.

Ordu’nun alternatif turizm için de bir çok imkanlar sunduğunu kaydeden Vali Balkanlıoğlu, “Ordu, doğa turizminin yanında, yamaç paraşütü, doğa sporları, yürüyüş rotaları, kanyonları, rengarenk çiçek türleri ile alternatif turizm olanakları da sunmaktadır. Kısacası, herkesin beklentilerine yanıt verebilecek aktiviteleri Ordu’da yapabilmek mümkün” şeklinde konuştu.

Turizmin gelişmesi için tanıtıma önem verdiklerini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Ordu’nun var olan turizm potansiyelini çeşitli konseptler halinde nasıl tanıtabiliriz? Nasıl daha fazla sayıda yerli ve yabancı turistin Ordu’ya gelmesini sağlarız? Bunun arayışı ve çabası içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milli Piyango İdaresi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2014 tarihli çekilişi için satışa sunulacak biletlerde, Ordu’nun derelerini turizme kazandırma çalışmamızın bir parçası olarak ‘Çiseli Şelalesi’nin fotoğrafının yer almasını sağladık. Yaklaşık 10 milyon adet civarında basımı ve satışı yapılması beklenen Milli Piyango bileti ile türkülere konu olan Ordu’nun dereleri ve üzerindeki şelaleleri, gölleri, çok sayıdaki insanın dikkatini çekecek ve beğenisini kazanacaktır. Bu yolla da Ordu’nun tanıtımına katkıda bulunmuş olacağız” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, Ordu Valiliği’nin talebi üzerine, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşecek çekilişi için satışa sunulacak biletlerin üzerinde, Ordu’nun tanıtımına fırsat verecek bir fotoğrafa yer verilmesine imkan tanıyan Milli Piyango İdaresinin yetkililerine de teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?