• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ORDU’NUN DÖRT MEVSİMİ FOTOĞRAFLARDA YARIŞACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Dört Mevsim Ordu” adlı fotoğraf yarışmasının tanıtımı kokteyl programı ile yapıldı.


OrduFotoYarışmaGala2Ordu ili sınırları içinde çekilmiş, Ordu’nun dört mevsimini anlatan fotoğrafların katılacağı yarışma, ORBEL A.Ş. ‘nin katkıları ve Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneğinin desteğiyle hayata geçiyor.

Uzar; “Ne Yapıyorsak Ordu İçin Yapıyoruz”

Önemli bir katılımın olduğu ve Ordu Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen kokteylle kamuoyuna tanıtılan yarışmanın açılış konuşmasını ORBEL A.Ş. Genel Müdürü Murat Uzar yaptı. Uzar konuşmasında, yarışmanın amaçlarını anlatarak, “Öncelikli olarak Büyükşehir Belediye Başkanımızın bize gösterdiği hedefler doğrultusunda yapmış olduğumuz bir çalışma. Çünkü ne yapıyorsak Ordu için yapıyoruz. İşte bu düşüncelerle startını verdiğimiz bu yarışmanın ana teması, amacı dört mevsim fotoğraf yarışması. Fotoğraf sanatı aracılığı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tarihi yapıları, doğal güzellikleri, bölgeye ait kültürel öğeleri, özel birtakım mahallelerde ki sosyal hayatı , belgelemek , kendimizin herşeyden önce fotoğraf sanatını tanımasını sağlamak , kendimize ait görsel bir bellek oluşturarak Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan hizmetleri fotoğraflar aracılığı ile de hem Ordu ilimize hem de ulusal da tanıtımını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Özmutlu; “Ordu’nun Sanatın Merkezi Olmasından Mutluyuz”

Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) Başkanı Sertaç Özmutlu ise fotoğraf sanatçıları olarak fotoğrafın böyle gündemde olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “ Bizler Ordu’da fotoğraf sanatının peşinden koşan insanlar olarak bugün bu nezih ortamda fotoğrafın merkezi olmasından, fotoğrafın konuşuluyor olmasında , dolayısıyla sanatın merkezi olmasından çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

OrduFotoYarışmaGala4Başkan Yılmaz; “Her Fotoğraf Marka Şehir Ordu ‘Nun Sembollerinden Birisi Olabilir”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’da tanıtım kokteylindeki konuşmasında, yarışmanın şehrin gelişimine katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Çekilen her bir fotoğrafın marka şehir Ordu ‘nun sembollerinden birisi olabileceğini de düşünerek bu sürecin devam edeceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Yerelde ki imkanları ve profesyonel fotoğraf sanatçılarını sürecin içine çekmek suretiyle çektiğimiz her bir fotoğrafı, belki bundan sonra marka şehir Ordu ‘nun sembollerinden birisi olabileceğinin de şuuru ve bilinci içinde olalım. Ödül ve diğer şeyler sembolik olabilir. Ancak yazı , baharı, kışı ve sonbaharı ile farklı güzel olan Ordumuza bu faaliyetinde, kesinlikle şehrimizin gelişimine , tarihi misyonuna uygun bir şekilde kültür ve sanata, özellikle katkı ve destek vereceğini görüyorum ve biliyorum . Bu çerçevede başta ORBEL’in değerli Genel Müdürünü , OFSAD ‘ın değerli Başkanını , Büyükşehir Belediyemizin Kültür ekibini kutluyorum” ifadelerini kulandı.

OrduFotoYarışmaGala3Tarih: 2 Ocak 2015 – 31 Aralık 2015 Arası

2 OCAK 2015 tarihinde başlayacak yarışmanın, 31 Aralık 2015 tarihinde son bulacağını belirten yetkililer, sürenin dört mevsimi kapsayacağını söyleyerek, yarışmacıların en fazla 4 eserle katılabileceğini, yarışmanın fotoğraflarının değerlendirilmesinin 5 farklı kategoride gerçekleşerek, yarışmanın birincisine ise 5000 TL para ödül , plaket ve 3 gün Ordu tatili hediye edileceğini açıkladılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?