• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ORDU’NUN HER KÖŞESİ TURİZME KAZANDIRILIYOR

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. Hedef il’in her köşesini turizme kazandırmak.


Orduheryerturizm2Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Ordu valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun girişlimleriyle başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve uzmanlardan oluşan bir heyet, Çamaş ilçesindeki tarihi varlıkları ve doğal güzellikleri yerinde tespit etmek ve tanıtmak amacıyla inceleme lerde bulundu.

Çamaş Kaymakamı H.Hasan Gökpınar, Çamaş Belediye Başkanı Alahittin Giden, Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Topal, Ordu Rafting-Kano Kulübü Başkanı Halil Öziş’in de hazır bulunduğu incelemelerde, Çamaş ilçesinde önemli doğal zenginliklerin bulunduğu tespit edildi.

Çamaş ilçesinde yapılan incelemelerle ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “Çamaş ilçemizin turizme kazandırılabilecek tarihi ve tuıristik değerlerini tespit etmek ve yerinde görmek amacıyla yaptığımızı inceleme gezisinde, ilçeye bağlı Budak Mahallesindeki akarsuyun, bitki dokusu, şelaleleri ve endemik alabalık türleriyle birlikte çok değerli bir konuma sahip olduğunu gördük. Akarsu üzerindeki kanyonun çevresindeki ormanlık alanının da yaban keçisi, tilki, domuz, çakal, keklik, atmaca, şahin gibi yaban hayvanlarının yaşadğı ve fauna açısından zengin olduğunu tespit ettik. Özellikle Budak Kanyonunun 4 km’yi aşan uzunluğu ve görselliğiyle Avrupa’da bile az bulunur niteliklere sahip olduğu, Rafting-Kano Ordu İl Temsilcisi Halil Öziş tarafından ifade edildi” dedi.

Orduheryerturizm3Tabiat harikası ve doğal su sporları alanı olan bölgenin tanıtılması ve korunması gerektiğinin belirten Uğur Toparlak, “Çamaş ilçemizdeki tabiat varlıkları ve yaban hayatının tanıtımı ve Ordu turizmine kazandırılşması için gereken tüm çabayı göstereceğiz. Çamaş ilçemize bağlı Budak Mahallesi ve çevresi, doğa ve macera turizmini tercih eden yerli ve yabancı turistler için mükemmel bir destinasyon alanı oluşturmaktadır. Bu doğa harikası yerlerin hemk korunması, hem de tanıtılması için müdürlüğümüzce gerekli çalışmalar başlatılmıştır “diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?