• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ORDU’NUN OCAK AYI KÜLTÜR SANAT TAKVİMİ HAZIR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu’da Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 2015 Ocak ayının programını oluşturdu.


ORDU OCAK KÜLTÜR TAKVİMOrdu Büyükşehir Belediyesi Ordu’da Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 2015 Ocak ayının programını oluşturdu. Bir kitapçık haline getirilerek vatandaşlara dağıtılan kültür sanat etkinlikleri programında, tiyatrodan panellere kadar birçok konuda etkinlik yer alıyor.

OBBKT’nin sahnelediği oyunlardan farklı konulardaki söyleşilere, Konferanslardan Sağlık paneline kadar birçok konuda düzenlenecek olan etkinlikleri tanıtan “Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri Kitapçığı” içeriğinde Başkan Enver Yılmaz’da görüşlerini kaleme alarak şunları söyledi;”

“Bir milletin dünya görüşünü ve ortak zevklerini ifade eden, millete has duygu ve zevklerin tezahürü ve şekillenmesini sağlayan kültür ve sanat; milletleri millet yapan en temel dinamiklerdendir.
Üzerinde yaşamaktan mutluluk duyduğumuz Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Ordu, geçmişinde birçok yaşanmışlıklara ev sahipliği yapmış, bu süreçte toplumlar için de kadim bir şehir olabilmiştir. Coğrafyamızın yapısı, iklimimiz ve insanımız arasında gerçek bir uyum vardır. Kimi zaman zor şartlarda bile kavuşmak için yollar açan, kimi zaman da türkülerinde derelerini yukarı akıtabilecek kadar özlemlerini dile getiren insanların yaşadığı kenttir, Ordu…
Her bir mevsimi ayrı bir renk olan ve geleceği şekillendirmek adına altyapıdan sosyal hayata, sanattan kültüre her alanda bir arada olmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyemiz, düzenlediğimiz her etkinlikte siz değerli hemşerilerimizin katılımlarıyla daha da anlamlı olacaktır.
Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde kış mevsimini artık daha yoğun şekilde hissetmeye başlayan Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz Ocak ayı kültür sanat etkinlikleriyle siz değerli halkımıza, merak ve ilgi uyandıran etkinlikleri sürekli yenileyerek sunacağız. Ocak ayı kültür takvimimizde; Ordu Büyükşehir Karadeniz Tiyatrosunun sahnelediği oyunlar, konuk tiyatro oyunları, tarih sohbetleri, sağlık haberleri, teknoloji ve gençlik konulu konferanslar yer alacaktır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?