• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Aralık 2014

ORMAN EMVALİNDE YÜKSEK FİYAT

Artvin’de Orman emvali satışında son yılların en yüksek fiyatlarına ulaşıldı.


ORMAN EMVALİNDE YÜKSEK FİYAT2Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Artvin ve Ardanuç Orman İşletme Müdürlüklerinde Kasım ayı içerisinde açık artırmalı orman emvali satışında son yıllardaki en yüksek fiyatlara ulaşıldı.

Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğünde Ladin, Artvin Orman İşletme Müdürlüğünde Kayın emvalleri son yılların en yüksek fiyatları ile alıcı buldu. Artvin Orman İşletme Müdürlüğünde Kasım ayı içerisinde yapılan açık artırmalı orman emvali satışında 3. Sınıf kısa boy kayın tomruklar 401,TL/m3 ihale bedeli ile yine Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan açık artırmalı orman emvali satış ihalesinde 3. Sınıf normal boy ladin tomruklar 322 TL/m3 ihale bedeli ile alıcı buldu.

msedatecevitArtvin Orman Bölge Müdürü M.Sedat Ecevit yaptığı açıklamada; Yapılan açık artırmalı orman emvali ihalelerine, ulaşım ve piyasaya olan uzaklık göz önünde bulundurulduğunda büyük ilgi olduğu görüldü. Bölge Müdürlüğü olarak üretim programlarımızın gerçekleşmesi ve yıl sonu hedefine ulaşmak için her türlü gayret sarf edileceğini vurgulayarak, bundan sonraki ihalelerde daha fazla müşterinin iştirak etmesini temenni etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?