• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Ocak 2015

OTO SAHİPLERİ GÜRCİSTAN’A ESKİSİ KADAR GİTMİYOR

Karadenizli otomobil sahipleri son zamanlarda benzin fiyatının çok düşmesi nedeniyle, ucuz benzin almak için Gürcistan’a eskisi kadar gitmez oldular.


Oto-Sahipleri-Gürcistana-Eskisi-Kadar-Gitmiyor-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Dünyanın en pahalı benzinini kullanan Türkiye’de, son aylarda benzin fiyatında büyük düşüler yaşanıyor. Bu düşüşlerden en çok memnun kalanlar da şüphesiz araç sahipleri oluyor.

Karadeniz’de benzin alımı meselesinde ise daha farklı bir durum söz konusuydu. Özellikle Artvin, Rize ve Trabzon’daki araç sahipleri benzin fiyatının yüksek olması dolayısıyla soluğu yakın komşu ülke Gürcistan’da alıyordu.

Hesaplamaları iyi yapan Karadenizli sürücüler hem uygun benzin alıyor hemde Batum başta olmak üzere Gürcistan’ın bir çok şehrini dolaşma imkanını yakalıyordu.

Fakat son zamanlarda Türkiye’de benzin fiyatında yaşanan büyük düşüşler Gürcistan’a geçişleri büyük oranda azalttı. Geçiş ücreti ve yol mesafesini ekleyen Karadenizli sürücüler farkın azaldığını görünce eskisi kadar Gürcistan’a geçmez oldular. Bu durumdan Karadenizli petrol istasyon sahipleri de memnun.

Şimdi hem araç sahipleri hemde petrol istasyonu sahipleri bu durumun ne kadar daha süreceğini merak ediyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?