• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

19 Ocak 2016

OTOMOBİL FİYATINA ARTVİN BOĞASI

Artvin’deki geleneksel boğa güreşlerinde birçok kez sahibine birincilik kupası kazandıran 800 kiloluk ‘Rüzgar’ isimli boğa, otomobil fiyatına 50 bin TL’ye satıldı.


OTOMOBİL-FİYATINA-ARTVİN-BOĞASI-2Şampiyon Artvin Boğası otomobil fiyatına satıldı. Artvin’deki geleneksel boğa güreşlerinde birçok kez sahibine birincilik kupası kazandıran 800 kilogramlık ‘Rüzgar’ isimli boğa, 50 bin TL’ye alıcı bulundu.

Haziran ayında 36’ncısı düzenlenecek olan Artvin Kafkasör Festivali öncesinde kentte boğa satışları çoktan başladı. Daha önce yapılan boğa güreşlerinde birçok kez birinci olan 800 kilogramlık ‘Rüzgar’, boğa fiyatlarının 20-40 bin lira arasında değiştiği Artvin’de bu kez rekor fiyatla alıcı buldu. Boğa sahibi Hafız Güven, ‘Rüzgar’ı, 50 bin liraya  işadamı Aziz Yiğit’e sattı.

Bilindiği üzere her yıl Haziran ayında Artvin Kafkasör yaylasında geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşleri, bölgede büyük bir sektör oluşturuyor. Baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, ayak ve deste olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirilen boğa güreşleri yoğun ilgi görüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?