• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Ağustos 2014

ÖZDİLEK VE FUTBOLCULAR PASSOLİG STANDINDA

Süper Lig’de bu sezon resmen uygulamaya geçecek olan Passolig Kart uygulamasının tanıtımı için Teknik Direktör Mehmet Özdilek ve futbolcular tanıtım programına katıldı.


rizepassolig1Passolig Kartı bilincini artırmak ve tanıtım amaçlı Rize Tuzcuoğlu Memişağa Parkında yapılan programa Çaykur Rizespor’un yeni teknik direktörü Mehmet Özdilek, idari menejer Servet Çavuşoğlu, futbolcular Lualua, Ali Adnan, yöneticiler Mehmet Erdoğan, Ömer Ofluoğlu, İdari Koordinatör Ensar Halitağaoğlu ve çok sayıda taraftar katıldı.

Yoğun bir ilgi ile karşılanan Teknik Direktör Mehmet Özdilek, taraftarların ricasıyla onlarla sık sık öz çekim yaptı.

Özdilek burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Passolig kartı olmayan seyircilerin bu sene maç seyretme şanslarının olmadığını vurgulayarak, “ Tüm taraftarları Passolig kartı almaya davet ediyorum. İlk önce tuttuğumuz takıma taraftar olarak destek vermemiz lazım. Bu hafta evimizde Gençlerbirliği`ne karşı ilk maçımızı oynayacağız. Statların dolması çok önemli. Seyircilerin birinci asli görevi Passolig alarak takımlarına destek olmalı. Bu vesileyle bizlerde buradayız.” diye konuştu.

Özdilek, Passolig alarak birçok insanın statlarda ailesi ve çocukları ile birlikte sağlıklı ve güvenli ortamlarda maç seyretme adına çok önemli olduğunu belirterek, “Yeni bir uygulama. Ufak tefek sorunlar olsa bile zaman içerisinde bunların giderileceğini düşünüyorum. Bizde kendi kulübümüz olarak baktığımız zaman sayı 3 bin 100. Çok düşük bir sayı. Statların dolu olması bizim için çok değerli. Taraftarın gücünü hissetmemiz bizim çok önemli. İnanıyorum ki hafta sonuna kadar bu sayı daha da yukarılara çıkacaktır. Bu anlamda tüm seyircilerimizi desteğe bekliyoruz. Takımların yanında ve sonu kadar destek olsunlar. Başlangıç çok önemli. Herkesi Passolig kartı ile bu hafta oynayacağımız Gençlerbirliği maçına davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çaykur Rizespor`un başarılı futbolcusu Ali Adnan “Kim ali Adnan ve Çaykur Rizespor`u izlemek istiyorsa Passolig kartını almaya davet ediyoruz. İlk önce bu Passolig kartını almamız gerekiyor. Ondan sonra stada gelerek Ali Adnan ve Çaykur Rizespor`u izleyebilirler. Bütün taraftarlarımızı maça bekliyoruz. Bu sezon başka bir Çaykur Rizespor geliyor” dedi.

Sezona iyi hazırlandıklarını belirten Çaykur Rizespor’un golcü oyuncusu Lualua, “Şehrimizin geçen sezon son on haftada göstermiş olduğu ilgi, alaka, desteği bizi çok farklı motive etti. Bu sene bunun için geç kalmamalıyız. Bu şehirde yaşayan her Rizeli en son haftalar değil de en başından bize destek vermelidir. İlk baştan hep beraber işi sıkı tutmalıyız. Rizespor demek sadece futbolcu, teknik adam, başkan demek değildir. Bütün şehir Rizespor demektir. Biz bütün Rize’nin bize desteklemesini istiyoruz. Şimdiden herkes Passolig kartlarını alsınlar, geç kalmasınlar. Tribünde taraftar desteğiyle geçen sezondan daha iyi bir Rizespor onlara izlettireceğiz” dedi.

rizepassolig2Vali Ersin Yazıcı Passolig Kartını Aldı

Rize il merkezinde bulunan Tuzcuoğlu Memişağa Parkında kurulan stantta kart satışları devam ediyor. Standın bir başka konuğu Rize Valisi Ersin Yazıcı’ydı.

Passolig uygulamasının tüm Süper Lig maçlarında uygulanmaya başlandığını belirten Rize Valisi Ersin Yazıcı, “Tüm taraftarlarımızı passolig kartlarını almaya davet ediyoruz. Önümüzde ki haftadan itibaren başlayacak olan ligde taraftarların tribünlerde yerlerini alabilmesi için artık bu kart zorunlu hale geldi. Son günleri beklemeden taraftarların kartlarını almalarını önemle duyuruyoruz. Buna alışmamız gerekiyor. Bu uygulama mecburidir” diye konuştu.

Gençlerbirliği maçının önümüzdeki hafta Cuma günü saat 21.00’de oynanacağınıda hatırlatan Vali Yazıcı, “O maç öncesi sorun yaşamamak için şimdiden maçlara ilgisi olan taraftarların kartlarını almalarını bir kez daha rica ediyorum. Bende bu gün burada teşvik amaçlı kartımı aldım. Hep beraber sporun güzelliklerini yaşayalım. Hemen şehir merkezinde açılan bu stanttan dakikalar içinde kartlarını taraftarlar alabilecekler. Stadyumun orda da bir dağıtım ofisi var. Passoligli taraftar sayımızın çoğalmasını temenni ediyorum” dedi.

rizepassolig3Engin Bekdemir Ç.Rize’de

Ç.Rizespor 7 kez 21 Yaş Altı Türk Milli Takımı olmak üzere, genç milli takımlarda toplam 69 kez forma giyen, geçtiğimiz sezon Kayserispor’da oynayan 1992 doğumlu sol kanat oyuncusu Engin Bekdemir ile 3 sezonluk sözleşme imzaladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?