• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘PAÇİ: AV SANATI’ GÖSTERİME GİRDİ

Karadeniz’de çekimi yapılan, Mustafa Memoğlu ve Esra Memoğlu’nun oynadığı ‘Paçi: Av Sanatı’ filmi, dedesinden av sanatını öğrenmeye çalışan genç bir kızın hikayesini konu alıyor.Patikaa.com / Haber Merkezi


Rize’de çekilen ‘Paçi: Av Sanatı’ filmi gösterime girdi.

36. İstanbul Film Festivali kapsamında “Yeni Türkiye Sineması”nda dünya prömiyerini gerçekleştiren filmin senaryosunu yazan Elçin Elgür’ün yönetmenliğini yaptığı uzun metrajlı ilk filmi ‘Paçi: Av Sanatı’, seyirci ile buluştu.

Başrollerinde Mustafa Memoğlu, Esra Memoğlu, İbrahim Sarı, Ali Memişoğlu, Hanefi Kahraman, Aziz Sarıtaş gibi yerel oyuncuların yer aldığu filmin yapımcılığını Kerim Çakır üstleniyor.

Film, 13 yaşındaki Liva’nın babası tarafından istenmeyen ve köyde yaşayan dedesinin yanına gönderilmesiyle başlıyor. En büyük zevki cep telefonundan oyun oynamak olan Liva, yeni geldiği bu köyde yaşlı insanların arasında ilgi çekici bir şey bulamaz. Ancak yırtıcı kuşların göç zamanının gelmesiyle işler değişecektir. Doğu Karadeniz’de hayli popüler olan atmaca yetiştirme kültürüyle, dedesiyle çıktıkları bir atmaca avında tanışacaktır. Bu tanışma o andan itibaren Liva’nın geleceğini değiştirecek en önemli dönüm noktalarından biri olacaktır. Dedesinden avcılığın bütün detaylarını öğrenecek ve bölgenin en etkili atmaca yetiştiricilerinden olur.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?