• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Şubat 2015

PARMAKLIKLARI AŞAN TÜRKÜLER

Giresun Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Topluluğu Giresun Cezaevi’de bulunan hükümlü ve tutuklulara moral konseri verdi. 120 mahkum türkülere eşlik etti.


573o7925v81o5005qvj5t0

Patikaa.com / Haber Merkezi


Giresun belediyesi düzenlediği bir konserle bu kez parmaklıklar ardına türküleri buluşturdu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Cezeevi Müdürü Hasan Çift, savcı, hakim, cezaevi ikinci müdürleri ile yaklaşık 120 hükümlü ve tutuklunun izlediği Türk Halk Müziği konserinde Şef Muzaffer Aslan yönetimindeki saz ve ses sanatçıları bir birinden güzel eserleri seslendirdiler.

Solistler Serdar Gür ve Ahmet Met tarafından seslendirilen eserlere zaman zaman hükümlü ve tutuklularda eşlik etti. Konser sonrası Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Şef Muzaffer Aslan’a çiçek takdim ederek, saz ve ses sanatçılarını kutladı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, cezaevlerinde bulunan vatandaşlarında toplumun bir parçası, bir gerçeği olduğunu, kader mahkûmlarını hiçbir zaman unutmadıklarını ifade etti.

Giresun Cezaevi yetkilileri önümüzdeki günlerde daha kapsamlı bir organizasyon yapmayı planladıklarını, katkılarından dolayı Belediye Konservatuarına teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?