• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Aralık 2014

PAŞAKONAĞI YAYLASINDA KAR FESTİVALİ VE OFF ROAD ŞENLİĞİ COŞKUSU

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı Paşakonağı yaylasında, Kar Festivali Ve Off Road Şenliği gerçekleştirildi. Etkinliğe binlerce kişi katıldı.


PaşakonağıKarFestivalı-4Kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği Paşakonağı Yaylamız Kar Festivaline ve Off Road Şenliğine ev sahipliği yaptı. İlk olmasına rağmen binlerce kişi aile ve çocuklarıyla Paşakonağı’na çıkarak festivale katıldı.

Giresun Valiliği himayesinde GİRTAB(Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) tarafından organize edilen ve Kovanlık ve Bulancak Belediyeleri Giresun ve Ordu Offroad kulüplerince ortaklaşa düzenlenen festivalde katılımcılar soğuğa aldırış etmeden eğlenceye doydu.

PaşakonağıKarFestivalı-2Bu yıl ilk kez düzenlenen ve ilimiz kış turizmine büyük katkısı olacağına inandığı festivalin hayırlı olmasını dileyen Sayın Valimiz Hasan Karahan da “Bu bizim ilk projemiz ama ardı gelecek inşallah. Gerçekten güzel bir ortam var. Bu zamana kadar 1750 metrede hiç hamsi yememiştik, herhâlde hamsinin tadı burada bir başka olacak. Burada bu güzellikleri paylaşacağız. Ordu Valimiz de burada. Bugün ayrıca Giresun-Ordu maçı var. Her iki takımada ayrıca başarılar diliyorum. İki vilayetin kardeşçe ortak projeleri paylaşarak Karadeniz’in ortasında bir güzelliği yasatacağız. Bu güzelliğin ülkemizde de dünyada da örnek olmasını istiyoruz” dedi.

Milletvekili Adem Tatlı’da ilk olarak yapılan bu etkinliğe fazla katılım olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’da bu festivalin iki il arasındaki dostluk ve kardeşliği perçinleyeceğini söyledi.

PaşakonağıKarFestivalı-1Festivalin açılış konuşmasını yapan Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük ve Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar da, ilk olarak bu yıl düzenlenen etkinliğin geleneksel hale getirileceğini belirterek katılımcılara teşekkür ettiler ve bu tür etkinliklerin bölge turizminin gelişmesine katkı sağlayacağını söylediler.

Konuşmaların ardından Vali Karahan ve protokol üyeleri tarafından offroad arabaları ile yarış pistinde tur atıldıktan sonra yarışmanın startı verildi, Off- Road yarışlarının startı verildi.

Kızak, kayak ve snowbord, kardan heykel yarışlarıyla eğlenceli saatler geçiren katılımcılar etkinlikler boyunca sponsor belediyelerce kar üzerinde ızgarada hamsiler, ateşlerde çorbalar, çaylar ve o ateşlerin közünde yayla patateslerin tadına vardılar.

PaşakonağıKarFestivalı-3Programa Vali Hasan Karahan, Milletvekili Adem Tatlı, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, Giresun Federasyonu Dernekler Başkanı Hasan Turan, bazı kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce kişi katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?