• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
 • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
 • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
 • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

PATİKAA.COM 1 YAŞINDA


Patikaa.com
info@patikaa.com

Patikaa1YaşındaBu toprağın internet sitesi sloganıyla 1 Ağustos 2014 tarihinde yayın hayatına merhaba diyen patikaa.com tam 1 yaşında.

%100 Karadeniz sitesi olan patikaa.com’un yayın içeriği de hepinizin malumu üzerine kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih ağırlıklı bir internet sitesi.

İlk kez bu tarzda Karadeniz bölgesinde bir internet sitesini zorluklarını zaman zaman yaşasakta okuyucularımızın bize verdiği destekle bir yıl gibi kısa sürede çok büyük kademeler kat ettik.

Karadeniz’de yapılmayan bir anlayışla okuyucularımıza haberlerimizi ve bilgilerimizi paylaştık. Öylesine güzel geri dönüşümler aldık kı bu bize daha büyük şevk verdi, umut erdi.

Karadeniz sanatçılarının yeni çıkan albümlerini, kliplerini, hayata dair söylem ve düşüncelerini ilk kez bu denli patikaa.com haberleştirdi.

Festivalden festivale veya etkinlikler dışında kültür-sanat haberlerinin de olabileceğini bu denli ilk kez patikaa.com kanıtladı.

Rutin turizm haberi anlayışını yıkan da patikaa.com oldu. Farklı turizm haberleri de bu sitede yer aldı.
Çevre ve doğa denince haber açısından sadece eylemlerden ibaret olmadığını bu bir yılda kanıtladık. Karadeniz’e dair çok özel paylaşımlar yaptık.

Tarih alanında da farklılığımız hemen hissettirdik. Öyle ki Türkiye gündemine bile oturan haberlerimiz oldu. Özellikle yazarımız Oktay Hacıoğlu’nun araştırma yazıları ulusal medya ya bile konu oldu.
Tarafsızlığımızı anlatmamıza bile gere olmadığı kanaatindeyiz. Okuyucularımızdan aldığımız dönüşümler bunun en güzel kanıtı olsa gerek.

Yayın hayatımıza başlarken bölgeye örnek ve de öncü olacağımızı belirtmiştik. Yaptığımız farklı haberlerin izinden gidilmesi ve genel anlamda onlarca haber sitesinin kendisini yenilemesi verebileceğimiz sadece iki örnek diyebiliriz.

Bu bir yılda bu satırlara sığmayacak başarılar da elde ettik. Yeterli mi asla. Bizler Karadeniz halkının sağduyusuna inanan yayın kurulu olarak ileriye dönük çok daha büyük işler yapacağımızı biliyoruz. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda sürdürüyoruz.

Klasikleşmiş Karadeniz sitesi tabusunu yıkan patikaa.com İlerleyen zamanlarda çok daha büyük sürprizlerle siz okuyucularımızla buluşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bize bir yıl gibi kısa sürede bugünlere taşıyan tüm okuyucularımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TULUMUN YARATACAĞI DOMİNO ETKİSİ…

  03 Ağustos 2019 Gelenek, Genel, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Geçtiğimiz hafta sonu 30. Uluslararası Rize Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivaliyle eş zamanlı olarak Ardeşen’de gerçekleştirilen 10. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali yöre halkı ve turistler tarafından büyük ilgi toplamış aldığım duyumlara göre... Elbette bu beni çok mutlu eden bir durum… Neden mi? Bölge insanının sesini duyduğunda kendisini en iyi hissettiği müzik aletidir tulum… Hele de kemençeyle beraber gelirse kulağa o güzelim nağmeler… Mest olur yöre halkı… 7’sinden 70’ine… İşte bu yüzden de akademisyenlerin akademik süreçleri ...
 • KARADENİZ KANALI NASIL OLMAMALI?

  02 Nisan 2018 Genel, Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Aslında TV sahipleri iyi bir Karadeniz kanalını herkese izlettirmek ister. Yönetici ve personellerde iyi bir Karadeniz kanalında çalışmak ister. İzleyicide doğal olarak iyi bir Karadeniz kanalını izlemek ister. Herkes iyisini ister de peki karşılığını bulabilir mi? İşte bu Karadeniz kanalları için genel anlamda maalesef bugüne kadar pek mümkün olmadı. İstisnalar hariç. Yukarıda bahsettiğim üç gruptan en doğal hak şüphesiz izleyicinindir. Diğer iki grubun, izleyicilerin bu ihtiyacını karşılamak zorunluluğu vardır. Peki izleyicinin bu i...
 • ŞU BİZUM KARADENİZLİ MEDYA PATRONLARI

  12 Şubat 2018 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  ‘Türkiye’de Medya Karadenizlilerden Sorulur’ desem sanırım ezici çoğunluk “aynen öyle” der. Ama bir kısımda belki de “hiçte bile” der. Peki, “hiçte bile” diyenlere; Doğan Medya Grubu, Turkuvaz Medya Grubu, Ciner Medya Grubu ve Türk Medya Grubu’nun sahipleri aslen Karadenizli desem… Sanırım bu seferde “nasıl yani” diyeceklerdir. “Nasıl yani” diyenlere şöyle bir açılım yapalım o halde… Doğan Medya Grubu sahibi: Aydın Doğan, Gümüşhaneli Turkuvaz Medya Grubu sahibi:  Ömer Faruk Kalyoncu, Trabzonlu Ciner Medya Grubu sahibi: Turgay Cin...
 • FIRTINA VADİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

  04 Ağustos 2016 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında yer alan Rize'deki Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonu ve doğa sporlarına uygun yapısıyla, turistlerin gözde mekanı olmayı sürdürüyor. Kaçkar Dağları'nın zirvelerinden doğan, buzul (sirk) göllerinin serin sularıyla beslenen, Rize'nin Ardeşen ilçesinden denize dökülen Fırtına Deresi'nin oluşturduğu Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonuyla Doğu Karadeniz'in gözde mekanları arasında yer alıyor. Bakir doğası, zengin flora ve faunasıyla Kaçkar Dağı eteklerindeki vadi, ...