• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
 • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
 • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
 • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

PATİKAA.COM ARALIK 2014 ANALİZİ


Patikaa.com
info@patikaa.com

Patikaa.com-Aralık2014AnaliziYılın son ayı olan Aralık’ı da geride bıraktık. Bu ayda diğer aylar gibi gerçekten yoğun geçti bizler için. Patikaa.com’u takip eden okuyucularımızda bu yoğunluğu mutlaka fark etmişlerdir.

Bizi takip eden okuyucularımıza yine siyasetten ve de üçüncü sayfa haberlerinden uzak; kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih içerikli haberleri en iyi şekilde aktarmaya çalıştık.

Aralık analizinde patikaa’nın röntgenini çekersek kısaca şöyle bir tablo çıkıyor.

Patikaa.com’un Aralık ayında okuyucu sayısında %7 oranında artış oldu.

Patikaa.com’u Aralık ayında yurt içinden en çok takip eden 10 il sırasıyla; İstanbul, Ankara, Rize, Trabzon,İzmir, Artvin, Bursa, Kocaeli, Samsun ve Antalya oldu.

Patikaa.com’u Aralık ayında yurt dışından en çok takip eden ilk 10 ülke ise sırasıyla; Rusya, Almanya, ABD, Brezilya, Fransa, Azerbaycan, Hollanda, Kıbrıs, İngiltere ve İsviçre oldu.

Patikaa.com; Aralık ayında en çok sırasıyla normal bilgisaraylardan, sonra tabletlerden sonrada mobil cihazlardan okundu.

Bu ay yine en çok Kültür-Sanat haberlerimiz okundu. Sonra Turizm haberleri. Ardından da Çevre-Doğa ve Tarih haberlerimiz okundu.

Patikaa.com olarak yeni yıla bazı yeniliklerle gireceğimizi geçtiğimiz ay belirtmiştik. Ocak ayı ile birlikte yeniliklerimizle karşınıza çıktık. Bu analizimizde eski logomuzu son kez kullandık.

Bu konudaki gelişmeleri bir diğer haberimizde okuyacaksınız. (Patikaa.com Yenikleri İçin-Tıkla)

Okuyucularımıza yeni yılda da Karadenizi en iyi şekilde anlatacak haberleri ve bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Yeni yılınızı kutlar gönlünüzce bir 2015 yılı geçirmenizi dileriz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TULUMUN YARATACAĞI DOMİNO ETKİSİ…

  03 Ağustos 2019 Gelenek, Genel, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Geçtiğimiz hafta sonu 30. Uluslararası Rize Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivaliyle eş zamanlı olarak Ardeşen’de gerçekleştirilen 10. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali yöre halkı ve turistler tarafından büyük ilgi toplamış aldığım duyumlara göre... Elbette bu beni çok mutlu eden bir durum… Neden mi? Bölge insanının sesini duyduğunda kendisini en iyi hissettiği müzik aletidir tulum… Hele de kemençeyle beraber gelirse kulağa o güzelim nağmeler… Mest olur yöre halkı… 7’sinden 70’ine… İşte bu yüzden de akademisyenlerin akademik süreçleri ...
 • KARADENİZ KANALI NASIL OLMAMALI?

  02 Nisan 2018 Genel, Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Aslında TV sahipleri iyi bir Karadeniz kanalını herkese izlettirmek ister. Yönetici ve personellerde iyi bir Karadeniz kanalında çalışmak ister. İzleyicide doğal olarak iyi bir Karadeniz kanalını izlemek ister. Herkes iyisini ister de peki karşılığını bulabilir mi? İşte bu Karadeniz kanalları için genel anlamda maalesef bugüne kadar pek mümkün olmadı. İstisnalar hariç. Yukarıda bahsettiğim üç gruptan en doğal hak şüphesiz izleyicinindir. Diğer iki grubun, izleyicilerin bu ihtiyacını karşılamak zorunluluğu vardır. Peki izleyicinin bu i...
 • ŞU BİZUM KARADENİZLİ MEDYA PATRONLARI

  12 Şubat 2018 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  ‘Türkiye’de Medya Karadenizlilerden Sorulur’ desem sanırım ezici çoğunluk “aynen öyle” der. Ama bir kısımda belki de “hiçte bile” der. Peki, “hiçte bile” diyenlere; Doğan Medya Grubu, Turkuvaz Medya Grubu, Ciner Medya Grubu ve Türk Medya Grubu’nun sahipleri aslen Karadenizli desem… Sanırım bu seferde “nasıl yani” diyeceklerdir. “Nasıl yani” diyenlere şöyle bir açılım yapalım o halde… Doğan Medya Grubu sahibi: Aydın Doğan, Gümüşhaneli Turkuvaz Medya Grubu sahibi:  Ömer Faruk Kalyoncu, Trabzonlu Ciner Medya Grubu sahibi: Turgay Cin...
 • FIRTINA VADİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

  04 Ağustos 2016 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında yer alan Rize'deki Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonu ve doğa sporlarına uygun yapısıyla, turistlerin gözde mekanı olmayı sürdürüyor. Kaçkar Dağları'nın zirvelerinden doğan, buzul (sirk) göllerinin serin sularıyla beslenen, Rize'nin Ardeşen ilçesinden denize dökülen Fırtına Deresi'nin oluşturduğu Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonuyla Doğu Karadeniz'in gözde mekanları arasında yer alıyor. Bakir doğası, zengin flora ve faunasıyla Kaçkar Dağı eteklerindeki vadi, ...