• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
 • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
 • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
 • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

PATİKAA.COM ARALIK 2014 ANALİZİ


Patikaa.com
info@patikaa.com

Patikaa.com-Aralık2014AnaliziYılın son ayı olan Aralık’ı da geride bıraktık. Bu ayda diğer aylar gibi gerçekten yoğun geçti bizler için. Patikaa.com’u takip eden okuyucularımızda bu yoğunluğu mutlaka fark etmişlerdir.

Bizi takip eden okuyucularımıza yine siyasetten ve de üçüncü sayfa haberlerinden uzak; kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih içerikli haberleri en iyi şekilde aktarmaya çalıştık.

Aralık analizinde patikaa’nın röntgenini çekersek kısaca şöyle bir tablo çıkıyor.

Patikaa.com’un Aralık ayında okuyucu sayısında %7 oranında artış oldu.

Patikaa.com’u Aralık ayında yurt içinden en çok takip eden 10 il sırasıyla; İstanbul, Ankara, Rize, Trabzon,İzmir, Artvin, Bursa, Kocaeli, Samsun ve Antalya oldu.

Patikaa.com’u Aralık ayında yurt dışından en çok takip eden ilk 10 ülke ise sırasıyla; Rusya, Almanya, ABD, Brezilya, Fransa, Azerbaycan, Hollanda, Kıbrıs, İngiltere ve İsviçre oldu.

Patikaa.com; Aralık ayında en çok sırasıyla normal bilgisaraylardan, sonra tabletlerden sonrada mobil cihazlardan okundu.

Bu ay yine en çok Kültür-Sanat haberlerimiz okundu. Sonra Turizm haberleri. Ardından da Çevre-Doğa ve Tarih haberlerimiz okundu.

Patikaa.com olarak yeni yıla bazı yeniliklerle gireceğimizi geçtiğimiz ay belirtmiştik. Ocak ayı ile birlikte yeniliklerimizle karşınıza çıktık. Bu analizimizde eski logomuzu son kez kullandık.

Bu konudaki gelişmeleri bir diğer haberimizde okuyacaksınız. (Patikaa.com Yenikleri İçin-Tıkla)

Okuyucularımıza yeni yılda da Karadenizi en iyi şekilde anlatacak haberleri ve bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Yeni yılınızı kutlar gönlünüzce bir 2015 yılı geçirmenizi dileriz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ŞU BİZUM KARADENİZLİ MEDYA PATRONLARI

  12 Şubat 2018 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  ‘Türkiye’de Medya Karadenizlilerden Sorulur’ desem sanırım ezici çoğunluk “aynen öyle” der. Ama bir kısımda belki de “hiçte bile” der. Peki, “hiçte bile” diyenlere; Doğan Medya Grubu, Turkuvaz Medya Grubu, Ciner Medya Grubu ve Türk Medya Grubu’nun sahipleri aslen Karadenizli desem… Sanırım bu seferde “nasıl yani” diyeceklerdir. “Nasıl yani” diyenlere şöyle bir açılım yapalım o halde… Doğan Medya Grubu sahibi: Aydın Doğan, Gümüşhaneli Turkuvaz Medya Grubu sahibi:  Ömer Faruk Kalyoncu, Trabzonlu Ciner Medya Grubu sahibi: Turgay Cin...
 • FIRTINA VADİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

  04 Ağustos 2016 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında yer alan Rize'deki Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonu ve doğa sporlarına uygun yapısıyla, turistlerin gözde mekanı olmayı sürdürüyor. Kaçkar Dağları'nın zirvelerinden doğan, buzul (sirk) göllerinin serin sularıyla beslenen, Rize'nin Ardeşen ilçesinden denize dökülen Fırtına Deresi'nin oluşturduğu Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonuyla Doğu Karadeniz'in gözde mekanları arasında yer alıyor. Bakir doğası, zengin flora ve faunasıyla Kaçkar Dağı eteklerindeki vadi, ...
 • PATİKAA.COM 2 YAŞINDA

  01 Ağustos 2016 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Bu toprağın internet sitesi sloganıyla 1 Ağustos 2014 tarihinde yayın hayatına merhaba diyen patikaa.com tam 2 yaşında. %100 Karadeniz sitesi olan patikaa.com’un yayın içeriği de hepinizin malumu üzerine siyaset ve 3.sayfa haberlerinin yer almadığı tamamen kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih ağırlıklı bir internet sitesi. İlk kez bu tarzda Karadeniz bölgesinde bir internet sitesini zorluklarını zaman zaman yaşasakta okuyucularımızın bize verdiği destekle iki yıl gibi kısa sürede çok büyük kademeler kat ettik. Karadeniz’de yapılma...
 • İŞTE DEMİRKAPI’NIN ŞİFRESİ

  27 Ağustos 2015 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Kültür Sanat, Tarih, Tüm Manşetler

  Oktay Hacıoğlu (Arkeolog) Petroglif (kaya resmi) yaklaşık 15 bin yıllık insanlık tarihini aydınlatan ve anlamlandıran en önemli arkeolojik verilerdir. Bununla birlikte o dönem yaşayan toplumların yaşam ve inanç kültürlerini günümüze denk ulaştıran en önemli bulgulardır. Bu sahada bulunan yaklaşık 100 civarı petroglifin yapım ve çizim teknikleri incelendiğinde her birinin farklı olduğunu stilize, vurma ve dövme tekniklerinin kullanıldığını görebilmekteyiz. Bu farklılık bize bu bölgenin günümüzden 2 bin yıl öncesinde itibaren 15 bin yıl öncesine...