• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
 • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
 • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
 • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

PATİKAA.COM KASIM 2014 ANALİZİ


Patikaa.com
info@patikaa.com

Patikaa.com-Kasım-2014-Analizi.Sonbaharın son ayı olan Kasım’ı da geride bıraktık. Bu ayda gerçekten yoğun bir aydı. Patikaa.com’u takip eden okuyucularımızda bu yoğunluğun farkındadırlar.

Bizi takip eden okuyucularımıza yine kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih içerikli haberlerimizi en iyi şekilde aktarmaya çalıştık. Sizlerden gelen tepkiler iyi yolda olduğumuzun en büyük kanıtı şüphesiz. Patikaa.com olarak bu özverimizle ve takipçilerimizin de bu desteğiyle birlikte ilerleyen zamanlarda çok daha iyi yerlerde olacağımıza inanıyoruz.

Kasım analizinde patikaa’nın röntgenini çekersek kısaca şöyle bir tablo çıkıyor.

Patikaa.com’u Kasım ayında yurt içinden en çok takip eden 10 il sırasıyla; İstanbul, Rize, Ankara, Trabzon,İzmir, Bursa, Samsun Artvin, Antalya ve Erzurum oldu.

Patikaa.com’u Kaım ayında yurt dışından en çok takip eden ilk 10 ülke sırasıyla; Rusya, Almanya, ABD, Polonya, Fransa, Brezilya, İngiltere, Avusturya, Sırbistan ve Belçika oldu.

Patikaa.com Kasım ayında en çok sırasıyla normal bilgisaraylardan, sonra tabletlerden sonrada mobil cihazlardan okundu.

Bu ay yine en çok Kültür-Sanat haberlerimiz okundu. Sonra Çevre-Doğa haberleri. Ardından da Turizm ve Tarih haberlerimiz okundu.

Kasım ayında başlattığımız yeni uygulamalara Aralık ayında da devam edeceğiz. Yeni çalışmalarımızı sizlerle büyük bir hazla paylaşacağız. Yapmış olduğumuz haberlerle ve yeniliklerle Karadeniz’e öncü ve de örnek olamaya devam edeceğiz.

Patikaa.com olarak yeni yılla birlikte küçük de olsa bir değişikliğe gideceğimizi belirtelim. İlk olarak logomuzda genel hatları aynı olmak şartıyla biraz değişikliğe gittik. Fatih Dedecan arkadaşımız yine çok güzel vede özel bir logo yaptı. Yeni yıldan itibaren o logoyu kullanacağız.

Ayrıca sitemizin görsel temasında da küçük de olsa bazı değişiklikler yaptık. Bu değişikliği yine yeni yılın ilk günlerinde sizlerle paylaşacağız. Az da olsa bazen değişimler iyidir.

Patika Medya’nın patikaa.com dışında yine Karadeniz kültürüne ilişkin bir çalışması var. Geçen ay bunu ilk kez duyurmuştuk. 2015’de bu projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şubat veya Mart ayında da sizlerle paylaşacağız. Umarız her şey planladığımız gibi gider ve sizlere yine kültürümüzle ilgili güzel bir çalışma sunarız.

Artık Aralık ayındayız. 1 Aralık ile birlikte yeni bir güne, yeni bir haftaya, yeni bir aya hatta yeni bir mevsime de merhaba dedik.

Kış mevsiminin ilk ayı olan Aralık’ta da patikaa.com olarak yayın anlayışımız ve de yayın ilkelerimiz doğrultusunda en iyi şekilde sizlere haberlerimizi sunmaya devam edeceğiz.

Gönlünüzce bir ay geçirmeniz dileğiyle…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KARADENİZ KANALI NASIL OLMAMALI?

  02 Nisan 2018 Genel, Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Aslında TV sahipleri iyi bir Karadeniz kanalını herkese izlettirmek ister. Yönetici ve personellerde iyi bir Karadeniz kanalında çalışmak ister. İzleyicide doğal olarak iyi bir Karadeniz kanalını izlemek ister. Herkes iyisini ister de peki karşılığını bulabilir mi? İşte bu Karadeniz kanalları için genel anlamda maalesef bugüne kadar pek mümkün olmadı. İstisnalar hariç. Yukarıda bahsettiğim üç gruptan en doğal hak şüphesiz izleyicinindir. Diğer iki grubun, izleyicilerin bu ihtiyacını karşılamak zorunluluğu vardır. Peki izleyicinin bu i...
 • ŞU BİZUM KARADENİZLİ MEDYA PATRONLARI

  12 Şubat 2018 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  ‘Türkiye’de Medya Karadenizlilerden Sorulur’ desem sanırım ezici çoğunluk “aynen öyle” der. Ama bir kısımda belki de “hiçte bile” der. Peki, “hiçte bile” diyenlere; Doğan Medya Grubu, Turkuvaz Medya Grubu, Ciner Medya Grubu ve Türk Medya Grubu’nun sahipleri aslen Karadenizli desem… Sanırım bu seferde “nasıl yani” diyeceklerdir. “Nasıl yani” diyenlere şöyle bir açılım yapalım o halde… Doğan Medya Grubu sahibi: Aydın Doğan, Gümüşhaneli Turkuvaz Medya Grubu sahibi:  Ömer Faruk Kalyoncu, Trabzonlu Ciner Medya Grubu sahibi: Turgay Cin...
 • FIRTINA VADİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

  04 Ağustos 2016 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında yer alan Rize'deki Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonu ve doğa sporlarına uygun yapısıyla, turistlerin gözde mekanı olmayı sürdürüyor. Kaçkar Dağları'nın zirvelerinden doğan, buzul (sirk) göllerinin serin sularıyla beslenen, Rize'nin Ardeşen ilçesinden denize dökülen Fırtına Deresi'nin oluşturduğu Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonuyla Doğu Karadeniz'in gözde mekanları arasında yer alıyor. Bakir doğası, zengin flora ve faunasıyla Kaçkar Dağı eteklerindeki vadi, ...
 • PATİKAA.COM 2 YAŞINDA

  01 Ağustos 2016 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Bu toprağın internet sitesi sloganıyla 1 Ağustos 2014 tarihinde yayın hayatına merhaba diyen patikaa.com tam 2 yaşında. %100 Karadeniz sitesi olan patikaa.com’un yayın içeriği de hepinizin malumu üzerine siyaset ve 3.sayfa haberlerinin yer almadığı tamamen kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih ağırlıklı bir internet sitesi. İlk kez bu tarzda Karadeniz bölgesinde bir internet sitesini zorluklarını zaman zaman yaşasakta okuyucularımızın bize verdiği destekle iki yıl gibi kısa sürede çok büyük kademeler kat ettik. Karadeniz’de yapılma...