• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
 • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
 • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
 • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

PATİKAA.COM MART 2015 ANALİZİ


Patikaa.com
info@patikaa.com

Patikaacom-Mart2015-Analizİlkbahar mevsiminin ilk ayı olan Mart’ı tamamladık. Baharın bereketi ile bu ay gerçekten çok yoğun geçti. Yayın perspektifimiz doğrultusunda haberler ve bilgileri sizlere en iyi şekilde yansıtmaya çalıştık. Sizlerden o kadar güzel dönüşümler aldık ki bu bizi gerçekten çok mutlu etti.

Yayın kurulundaki arkadaşlarımız yine birbirinden farklı haber ve bilgileri okuyucularına ulaştırdı. Mart ayında okuyucu sayımız da bir önceki aya göre %78 oranında artış yaşandı.(tahtaya vuralım lütfen:) ). Biz ısrarla çok fazla tıklanma derdinde olmadığımızı, sadece alanımızda Karadeniz’e katkı sağlamak için yola çıktığımızı bir kez daha altını çiziyoruz.

Klasikleşmiş Karadeniz sitelerinin dışına çıkan ve yaptığı haberlerle fark yaratan Patikaa.com olarak ilk günden beri maruz kaldığımız bir takım olumsuzlar ise halen devam ediyor. Bölgemizdeki birçok internet sitesi yapıtımız haberleri kendi haberiymiş gibi bizi kaynak göstermeden sitelerinde yayınlıyorlar. Uyarıcı mailler atıyoruz fakat bir kısmında değişen bir şey olmuyor. Oysa biz karşılıklı anlaşma yaptığımız dost siteler var. Onlarla karşılıklı haber alışverişi yapıyoruz. Zaten bizler diğer sitelere de patikaa.com’u kaynak göstersinler yeter diyoruz ama nafile.

Aslında onlarada hak vermiyor değiliz. İlk defa Karadeniz’de alışılmışın dışında böyle bir site var ve böyle haberler yapılıyor. Doğal olarak şaşırıyorlar ve haberlerimizi alıp kaynaksız yayınlıyorlar. Patikaa.com olarak onları şaşırtmaya da devam edeceğiz.

Mart ayının analizinde Patikaa’nın röntgenini çekersek kısaca şöyle bir tablo çıkıyor.

Patikaa.com’un Mart ayında geçen aya göre okuyucu sayısında %78 oranında artış yaşandı.

Patikaa.com’u Mart ayında yurt içinden en çok takip eden 10 il sırasıyla; İstanbul, Ankara, Rize, Trabzon, İzmir, Bursa, Artvin, Samsun, Kocaeli ve Antalya ve oldu.

Patikaa.com’u Mart ayında yurt dışından en çok takip eden ilk 10 ülke ise sırasıyla; Almanya, Rusya, ABD, Azerbaycan, İngiltere, Fransa, Hollanda, Kıbrıs, Avusturya ve Belçika oldu.

Patikaa.com; Mart ayında en çok sırasıyla normal bilgisaraylardan, sonra tabletlerden sonrada mobil cihazlardan okundu.

Bu ay yine en çok Kültür-Sanat haberlerimiz okundu. Sonra Turizm haberleri. Ardından da Çevre-Doğa ve Tarih haberlerimiz okundu.

Nisan ayında da gerçek Karadeniz’i en iyi şekilde anlatacak haberleri ve bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Gönlünüzce bir Nisan ayı geçirmeniz dileğiyle…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • RİZE’NİN “EN”LERİ – 2019

  14 Ocak 2020 Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Ara ara yaptığım yıl değerlendirmelerini bu yıl da yapalım dedik. Biliyorum ki bu değerlendirmelerime katılanlar dışında katılmayanlarda olacaktır. Tabii eksik bulanlarda. Bu gayet normal… En iyisi fazla zamanınızı almadan başlayalım geleneksel “EN”lerimize; Bana göre Rize’de 2019’un “EN”leri; Yılın belalısı: Vampir kelebek Yılın en ilginç tepkisi: Rizeli bir vatandaş marketlerdeki poşetlerin ücretli olmasına tepki olarak evindeki yırtık poşetleri iplikle dikti. Yılın en ilginç hizmeti: Rize sahilinde bazı işletme sahi...
 • TULUMUN YARATACAĞI DOMİNO ETKİSİ…

  03 Ağustos 2019 Gelenek, Genel, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Geçtiğimiz hafta sonu 30. Uluslararası Rize Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivaliyle eş zamanlı olarak Ardeşen’de gerçekleştirilen 10. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali yöre halkı ve turistler tarafından büyük ilgi toplamış aldığım duyumlara göre... Elbette bu beni çok mutlu eden bir durum… Neden mi? Bölge insanının sesini duyduğunda kendisini en iyi hissettiği müzik aletidir tulum… Hele de kemençeyle beraber gelirse kulağa o güzelim nağmeler… Mest olur yöre halkı… 7’sinden 70’ine… İşte bu yüzden de akademisyenlerin akademik süreçleri ...
 • KARADENİZ KANALI NASIL OLMAMALI?

  02 Nisan 2018 Genel, Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Aslında TV sahipleri iyi bir Karadeniz kanalını herkese izlettirmek ister. Yönetici ve personellerde iyi bir Karadeniz kanalında çalışmak ister. İzleyicide doğal olarak iyi bir Karadeniz kanalını izlemek ister. Herkes iyisini ister de peki karşılığını bulabilir mi? İşte bu Karadeniz kanalları için genel anlamda maalesef bugüne kadar pek mümkün olmadı. İstisnalar hariç. Yukarıda bahsettiğim üç gruptan en doğal hak şüphesiz izleyicinindir. Diğer iki grubun, izleyicilerin bu ihtiyacını karşılamak zorunluluğu vardır. Peki izleyicinin bu i...
 • ŞU BİZUM KARADENİZLİ MEDYA PATRONLARI

  12 Şubat 2018 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  ‘Türkiye’de Medya Karadenizlilerden Sorulur’ desem sanırım ezici çoğunluk “aynen öyle” der. Ama bir kısımda belki de “hiçte bile” der. Peki, “hiçte bile” diyenlere; Doğan Medya Grubu, Turkuvaz Medya Grubu, Ciner Medya Grubu ve Türk Medya Grubu’nun sahipleri aslen Karadenizli desem… Sanırım bu seferde “nasıl yani” diyeceklerdir. “Nasıl yani” diyenlere şöyle bir açılım yapalım o halde… Doğan Medya Grubu sahibi: Aydın Doğan, Gümüşhaneli Turkuvaz Medya Grubu sahibi:  Ömer Faruk Kalyoncu, Trabzonlu Ciner Medya Grubu sahibi: Turgay Cin...