• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
 • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
 • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
 • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

PATİKAA.COM MART 2015 ANALİZİ


Patikaa.com
info@patikaa.com

Patikaacom-Mart2015-Analizİlkbahar mevsiminin ilk ayı olan Mart’ı tamamladık. Baharın bereketi ile bu ay gerçekten çok yoğun geçti. Yayın perspektifimiz doğrultusunda haberler ve bilgileri sizlere en iyi şekilde yansıtmaya çalıştık. Sizlerden o kadar güzel dönüşümler aldık ki bu bizi gerçekten çok mutlu etti.

Yayın kurulundaki arkadaşlarımız yine birbirinden farklı haber ve bilgileri okuyucularına ulaştırdı. Mart ayında okuyucu sayımız da bir önceki aya göre %78 oranında artış yaşandı.(tahtaya vuralım lütfen:) ). Biz ısrarla çok fazla tıklanma derdinde olmadığımızı, sadece alanımızda Karadeniz’e katkı sağlamak için yola çıktığımızı bir kez daha altını çiziyoruz.

Klasikleşmiş Karadeniz sitelerinin dışına çıkan ve yaptığı haberlerle fark yaratan Patikaa.com olarak ilk günden beri maruz kaldığımız bir takım olumsuzlar ise halen devam ediyor. Bölgemizdeki birçok internet sitesi yapıtımız haberleri kendi haberiymiş gibi bizi kaynak göstermeden sitelerinde yayınlıyorlar. Uyarıcı mailler atıyoruz fakat bir kısmında değişen bir şey olmuyor. Oysa biz karşılıklı anlaşma yaptığımız dost siteler var. Onlarla karşılıklı haber alışverişi yapıyoruz. Zaten bizler diğer sitelere de patikaa.com’u kaynak göstersinler yeter diyoruz ama nafile.

Aslında onlarada hak vermiyor değiliz. İlk defa Karadeniz’de alışılmışın dışında böyle bir site var ve böyle haberler yapılıyor. Doğal olarak şaşırıyorlar ve haberlerimizi alıp kaynaksız yayınlıyorlar. Patikaa.com olarak onları şaşırtmaya da devam edeceğiz.

Mart ayının analizinde Patikaa’nın röntgenini çekersek kısaca şöyle bir tablo çıkıyor.

Patikaa.com’un Mart ayında geçen aya göre okuyucu sayısında %78 oranında artış yaşandı.

Patikaa.com’u Mart ayında yurt içinden en çok takip eden 10 il sırasıyla; İstanbul, Ankara, Rize, Trabzon, İzmir, Bursa, Artvin, Samsun, Kocaeli ve Antalya ve oldu.

Patikaa.com’u Mart ayında yurt dışından en çok takip eden ilk 10 ülke ise sırasıyla; Almanya, Rusya, ABD, Azerbaycan, İngiltere, Fransa, Hollanda, Kıbrıs, Avusturya ve Belçika oldu.

Patikaa.com; Mart ayında en çok sırasıyla normal bilgisaraylardan, sonra tabletlerden sonrada mobil cihazlardan okundu.

Bu ay yine en çok Kültür-Sanat haberlerimiz okundu. Sonra Turizm haberleri. Ardından da Çevre-Doğa ve Tarih haberlerimiz okundu.

Nisan ayında da gerçek Karadeniz’i en iyi şekilde anlatacak haberleri ve bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Gönlünüzce bir Nisan ayı geçirmeniz dileğiyle…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • FIRTINA VADİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

  04 Ağustos 2016 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında yer alan Rize'deki Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonu ve doğa sporlarına uygun yapısıyla, turistlerin gözde mekanı olmayı sürdürüyor. Kaçkar Dağları'nın zirvelerinden doğan, buzul (sirk) göllerinin serin sularıyla beslenen, Rize'nin Ardeşen ilçesinden denize dökülen Fırtına Deresi'nin oluşturduğu Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonuyla Doğu Karadeniz'in gözde mekanları arasında yer alıyor. Bakir doğası, zengin flora ve faunasıyla Kaçkar Dağı eteklerindeki vadi, ...
 • PATİKAA.COM 2 YAŞINDA

  01 Ağustos 2016 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Bu toprağın internet sitesi sloganıyla 1 Ağustos 2014 tarihinde yayın hayatına merhaba diyen patikaa.com tam 2 yaşında. %100 Karadeniz sitesi olan patikaa.com’un yayın içeriği de hepinizin malumu üzerine siyaset ve 3.sayfa haberlerinin yer almadığı tamamen kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih ağırlıklı bir internet sitesi. İlk kez bu tarzda Karadeniz bölgesinde bir internet sitesini zorluklarını zaman zaman yaşasakta okuyucularımızın bize verdiği destekle iki yıl gibi kısa sürede çok büyük kademeler kat ettik. Karadeniz’de yapılma...
 • İŞTE DEMİRKAPI’NIN ŞİFRESİ

  27 Ağustos 2015 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Kültür Sanat, Tarih, Tüm Manşetler

  Oktay Hacıoğlu (Arkeolog) Petroglif (kaya resmi) yaklaşık 15 bin yıllık insanlık tarihini aydınlatan ve anlamlandıran en önemli arkeolojik verilerdir. Bununla birlikte o dönem yaşayan toplumların yaşam ve inanç kültürlerini günümüze denk ulaştıran en önemli bulgulardır. Bu sahada bulunan yaklaşık 100 civarı petroglifin yapım ve çizim teknikleri incelendiğinde her birinin farklı olduğunu stilize, vurma ve dövme tekniklerinin kullanıldığını görebilmekteyiz. Bu farklılık bize bu bölgenin günümüzden 2 bin yıl öncesinde itibaren 15 bin yıl öncesine...
 • KAÇKAR’IN AĞLAYAN GELİNİ; TERS LALELER

  14 Ağustos 2015 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Rize- Kaçkar Dağları Doğu Karadeniz’in ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı dördüncü dağı olan Kaçkar Dağı, görkemli görünümünün yanı sıra birden çok doğal güzellikleri de beraberinde barındırıyor. Bu güzellikler arasında yöre halkı arasında “ ağlayan gelin” olarak adlandırılan “Ters Lale”leri Kaçkarların eteğinde bulunan yaylalarda Haziran ayı içerisinde görmek mümkün. Kaçkar Dağları; coğrafi özelliği olarak Doğu Karadeniz bölgesinin kuzeyinde bulunan ve çeşitli kültürleri bir arada barındıran, dantel gibi işlenmişçesine büyüleyici mis kokan...