• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
 • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
 • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
 • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

PATİKAA.COM NİSAN 2015 ANALİZİ


Patikaa.com
info@patikaa.com

Patikaa-Nisan2015Analizİlkbaharı iyice hissetliğimiz Nisan ayını geride bıraktık. Bu ayda tıp ki diğer aylar gibi oldukça yoğun geçti bizler için. Yayın içeriğimize uygun haberleri ve bilgileri sizlere en iyi şekilde yansıtmaya devam ettik.

Alışılmışın dışında farklı bir konsepte Karadenizli hemşerilerimizin karşımıza çıktığımız günden beri sürekli yeni okuyucular kazanıyoruz. Kısa sürede bir kitle oluşturduk diyebiliriz. Artık okuyucularımızın bizden, bizden de okuyucularımızın neler beklediği konusunda ortak noktada buluştuk.
Bu karşılıklı anlayışta devam ettiğimizde ilerleyen zamanlarda çok daha güzel günlerin bizleri beklediğini de söyleyebiliriz.

Nisan ayının analizinde Patikaa’nın röntgenini çekersek kısaca şöyle bir tablo çıkıyor.

Patikaa.com’un Nisan ayında geçen aya göre okuyucu sayısında %7 oranında artış yaşandı.

Patikaa.com’u Nisan ayında yurt içinden en çok takip eden 10 il sırasıyla; İstanbul, Ankara, Rize, Trabzon, İzmir, Bursa, Samsun, Antalya, Artvin, ve Giresun oldu.

Patikaa.com’u Nisan ayında yurt dışından en çok takip eden ilk 10 ülke ise sırasıyla; Almanya, ABD, Rusya, Hollanda, Azerbaycan, Fransa, Gürcistan, Bulgaristan, Kıbrıs, ve İngiltere oldu.

Patikaa.com; Nisan ayında en çok sırasıyla normal bilgisaraylardan, sonra tabletlerden sonrada mobil cihazlardan okundu.

Bu ay yine en çok Kültür-Sanat haberlerimiz okundu. Sonra Turizm haberleri. Ardından da Çevre-Doğa ve Tarih haberlerimiz okundu. Bu ay Analiz haberlerimizde en çok okunanlar arasındaydı.

Mayıs ayında da gerçek Karadeniz’i en iyi şekilde anlatacak haberleri ve bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Malum seçime sayılı günler kaldı. Sizlere siyaset karmaşasının dışında tamamen organik, naturel bir Karadeniz havası yaşatacağız. Siyasi kargaşadan kaçmak isteyenlere patikaa’nın sayfaları hep açık kalacaktır.

Gönlünüzce bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğiyle…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • FIRTINA VADİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

  04 Ağustos 2016 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında yer alan Rize'deki Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonu ve doğa sporlarına uygun yapısıyla, turistlerin gözde mekanı olmayı sürdürüyor. Kaçkar Dağları'nın zirvelerinden doğan, buzul (sirk) göllerinin serin sularıyla beslenen, Rize'nin Ardeşen ilçesinden denize dökülen Fırtına Deresi'nin oluşturduğu Fırtına Vadisi, barındırdığı yeşilin bin bir tonuyla Doğu Karadeniz'in gözde mekanları arasında yer alıyor. Bakir doğası, zengin flora ve faunasıyla Kaçkar Dağı eteklerindeki vadi, ...
 • PATİKAA.COM 2 YAŞINDA

  01 Ağustos 2016 Köşe Yazarları, Medya, Tüm Manşetler

  Bu toprağın internet sitesi sloganıyla 1 Ağustos 2014 tarihinde yayın hayatına merhaba diyen patikaa.com tam 2 yaşında. %100 Karadeniz sitesi olan patikaa.com’un yayın içeriği de hepinizin malumu üzerine siyaset ve 3.sayfa haberlerinin yer almadığı tamamen kültür-sanat, çevre-doğa, turizm ve tarih ağırlıklı bir internet sitesi. İlk kez bu tarzda Karadeniz bölgesinde bir internet sitesini zorluklarını zaman zaman yaşasakta okuyucularımızın bize verdiği destekle iki yıl gibi kısa sürede çok büyük kademeler kat ettik. Karadeniz’de yapılma...
 • İŞTE DEMİRKAPI’NIN ŞİFRESİ

  27 Ağustos 2015 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Kültür Sanat, Tarih, Tüm Manşetler

  Oktay Hacıoğlu (Arkeolog) Petroglif (kaya resmi) yaklaşık 15 bin yıllık insanlık tarihini aydınlatan ve anlamlandıran en önemli arkeolojik verilerdir. Bununla birlikte o dönem yaşayan toplumların yaşam ve inanç kültürlerini günümüze denk ulaştıran en önemli bulgulardır. Bu sahada bulunan yaklaşık 100 civarı petroglifin yapım ve çizim teknikleri incelendiğinde her birinin farklı olduğunu stilize, vurma ve dövme tekniklerinin kullanıldığını görebilmekteyiz. Bu farklılık bize bu bölgenin günümüzden 2 bin yıl öncesinde itibaren 15 bin yıl öncesine...
 • KAÇKAR’IN AĞLAYAN GELİNİ; TERS LALELER

  14 Ağustos 2015 Çevre-Doğa, Köşe Yazarları, Tüm Manşetler

  Rize- Kaçkar Dağları Doğu Karadeniz’in ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı dördüncü dağı olan Kaçkar Dağı, görkemli görünümünün yanı sıra birden çok doğal güzellikleri de beraberinde barındırıyor. Bu güzellikler arasında yöre halkı arasında “ ağlayan gelin” olarak adlandırılan “Ters Lale”leri Kaçkarların eteğinde bulunan yaylalarda Haziran ayı içerisinde görmek mümkün. Kaçkar Dağları; coğrafi özelliği olarak Doğu Karadeniz bölgesinin kuzeyinde bulunan ve çeşitli kültürleri bir arada barındıran, dantel gibi işlenmişçesine büyüleyici mis kokan...