• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

19 Ocak 2015

PAZAR ŞEHİR STADI YENİLENDİ

Aylardır bakımda olduğu için ilk yarı maçlarını Rize ve Arhavi’de oynayan Pazarspor yenilenen yeni yüzüyle Pazar Şehir Stadına kavuştu.


pazarspor-stad-yenilendi-2Geçen sezonun sonunda bakıma alınarak tribün genişletmesi ve saha zeminin yenileme çalışmalarına başlanan Pazar İlçe Stadında çevre düzenlemesi tamamlanarak; İnegöl maçıyla açılışı yapıldı.

Stadyumun açılışına, Vali Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazarspor yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, spor camiasının temsilcileri ile çok sayıda davetli ve Rizeli sporseverler katıldı.

pazarspor-stad-yenilendi-4Yenilenen Pazar Şehir Stadı hakkında açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı,”Gençliğin yetiştirilmesinde, eğitim-öğretim kurumlarının olduğu kadar spor tesislerinin de vazgeçilmez yeri vardır. Pazar Şehir Stadımızın neredeyse yeniden yapılırcasına birçok yönden görmüş olduğunuz iyileştirme ve geliştirme çalışmalarının tamamlanmasına müteakip hizmete sunulma sevincini birlikte paylaşıyoruz. Pazar Stadı, yeni haliyle modern bir tesis oldu. Rize; kültürde, sanatta, sporda adından söz edilen bir şehir olsun. Bunun için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Yeni tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah böyle güzel organizasyonlarda yeniden bir araya geleceğiz”. dedi.

pazarspor-stad-yenilendi-3Öte yandan TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta 2. yarının ilk maçında Pazarspor kendi sahasında İnegölspor’a 2-1 mağlup oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?