• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

01 Ağustos 2018

PAZARSPOR TÜRKİYE BAYANLAR HENTBOL SÜPER LİGİ’NDE

Türkiye Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele veren Pazarspor Bayan Hentbol takımı sıralamadaki başarısı nedeni ile en üst lig olan Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’ne yükseltildi.


Geçtiğimiz sezon Türkiye Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele veren Pazarspor Bayan Hentbol takımı sıralamadaki başarısı nedeni ile en üst lig olan Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’ne yükseltildi.

Pazarspor Kulüp Binasında Basın Sözcüsü Rıfat Uluşahin , Teknik Direktör Fatma Badoğlu ve yönetimin katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında Rıfat Uluşahin şunları söyledi;

“Değerli Hentbol severler, sevgili Pazarsporlular Müjdeler Olsun !! Pazarımızın Sultanları 2018/2019 sezonunda bizi Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde temsil edecektir. Bizlere bu başarıyı getiren başta sporcu ve teknik kadromuzu, Yöneticilerimiz, siz değerli destek veren taraftarlarımızı gönülden kutlarken Süper ligin Pazarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Yenilenen yüzü ile Eylül ayında başlayacak maçlarımızın oynanacağı Mehmet Akif Pirim Spor Salonun da heyecanlı ve coşkulu maçlarda hepimizin birlikte olmasını bekliyoruz.

Bu zorlu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen başta ÇAYKUR işletmeleri Genel Müdürlüğü olmak üzere tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyor, desteklerinin Süper Ligde de artarak devam etmesini umuyoruz” dedi.

Teknik Direktör Fatma Badoğlu,”Öncelikle bu federasyonun bize sunduğu bir bağış değil takım olarak geçen sezon inanmıştık, istemiştik ve hak ettiğimizi düşünüyoruz. Sonuç olarak Pazar’a, Pazarspor’a süper ligi yaşattığımız için mutlu ve gururluyum. Pazar bayan hentbol liginde süper ligi görecek diyordum ve bu gün olması da bizi mutlu ediyor. Bu gururu yaşattığımız içinde çok mutluyuz. Transfer süreçleri başladı süreç nedeni ile davetiyenin gelmesi beklendiğinden biz biraz geç başlıyoruz. Hedefimiz öncelikle bu ligi tanımamız lazım. Nasıl birinci ligi tanıyıp zaman içinde başarı hedeflendi ise öncelikli olarak da bu ligi tanıyıp ondan sonra başarı hedeflerimiz olacak. Bir kaç sene içinde de kendi sporcu sayılarımızı arttırıp şampiyonluklara, Avrupa kupalarına hedef koyacağız, ama önce ligi tanımamız lazım,” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından akşam takımın Süper Lig’e çıkışı Pazar Demokrasi meydanında Pankart açıldı havai fişekler atılarak Yönetim, Hentbolcular, halkımız ve camianın katılımı kutlandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?