• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Şubat 2015

PAZARSPOR’DAN ‘BRİÇ’ AÇILIMI

Pazarspor Kulübü bünyesinde bulundurduğu spor dallarına bir yenisini daha ekledi. Ülkemizde gelişmekte olan Briç sporu ile artık Mavi Beyazlılarda olacak.


Pazarspor-Briç-3Pazarspor Kulübünden yapılan açıklama şu şekilde;

Pazarspor yönetim kurulunu almış olduğu karar doğrultusunda Briç branşı açılıyor.
Alınan karar neticesinde ülkemizde ve dünyada giderek yaygınlaşan Spor dallarından biri olan Briç şubesi açılırken genel kurul üyemiz Ali Saydın’ın da şube kaptanı olarak atanmasına karar verildi. Türkiye Briç federasyonuna kayıt yapılması ile beraber yerel faaliyetler ile yeni sporcular kazanmanın yanında yapılacak transferler ile Ulusal ve Uluslar arası turnuvalarda temsil edileceğiz. Briç branşının faaliyetleri Türkiye Briç federasyonunun kriterleri doğrultusunda düzenlenip hazırlanmasının ardından kulüp lokalimizin bir bölümünde gerçekleştirilecek.

Pazarspor-Briç-1Genç, yaşlı, bayan ve bay sporcularında oynaya bildiği briç de Ağustos ayında Trabzon da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılacağımız gibi kurulacak takımımızın finallere kadar çıkabileceği belirtilmektedir.”

Pazarspor-Briç-2BRİÇ NEDİR?
Briç, elli iki kartlık standart iskambil destesiyle oynanan bir oyunudur. Turnuva birici versiyonu, şansın etkisini en aza indirmesi ve zihni yetenekleri bilmesi nedeniyle diğer iskambil oyunlarından çok santranca benzetilir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?