• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Ocak 2016

PAZARSPOR’DAN TESİS ATAĞI

Profesyonel liglerde aralıksız 25 yıldır mücadele eden Pazarspor Kulübü geleceği için çok önemli bir projenin startını verdi.


PazarsporTesisAtağı-6Mavi Beyazlılardan tesisi atağı. Kulüp Başkan Hüseyin Yangın Pazarspor’un geleceğini oluşturacak ve çalışmaların başladığı Hemşin deresi üzerindeki tesis hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Yangın, ”kongremizde de söylemiştik, Pazarspor’un geleceği olan, bu liglerde yaşa bilmesi için Pazarspor’un geleceği olan antrenman sahalarının olması gerektiği, kulüp lisans sistemleri, UEFA kriterleri bunu gerektiriyor. Acilen ve mutlaka Pazarspor kulübünün kendine ait antrenman sahalarının olması gerekmekte. Uzun yıllardır da bunun peşindeyiz. Benim uzun yıllardır da böyle bir tesisi Pazarspor kulübüne kazandırma gibi bir misyonum var.” Dedi

PazarsporTesisAtağı-4Bunu yıllardır da kovaladığı, muhtelif yerlerde araziler bulduklarını belirten Başkan Yangın; “Ama ollmadı, Doğuş çay’ın yanındaki araziyi almak istedik, sevgi evleri yapacağız dediler elimizden aldılar bu gün çoktan bitmişti. Daha sonra Bodacari de bir yer bulduk orada da bir takım tapu problemleri çıktı, sonunda bu araziyi bulduk. Bu güne kadar çöp dökülen, Hemşin deresi üzerindeki araziyi Orman Genel Müdürlüğünden, Sayın Cumhur Başkanımızın destekleri, Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlunun katkıları, şuan Rize Millet Vekili Osman Aşkın Bak’ın da bu konuyu vazife edilmesi ile birlikte bu araziyi Orman Genel Müdürlüğünden uzun süreliğine kiraladık. Burası 17.000 metre karelik arazidir. Bu alan bu tesislerin yapıla bilmesi içinde dere tahkimatının yapılması gerekmektedir. Sağ olsunlar Devlet su işleri Trabzon Bölge Müdürü işin mutfak çalışmasını yaptı, yine Millet Vekilimiz Osman Aşkın Bak tesisin yapımında da sorumluluk üstlendi ve İstinat duvarı projesini Hemşin deresine katılmasını sağladı kendisine özellikle teşekkür ediyorum, en büyük destek de sayın Cumhurbaşkanımızdan geldi, o verdi vazifeyi. Burada görüldüğü gibi çalışmalar başladı ve kısa sürede biter, bahar ayları ile beraber dolgu çalışmaları başlayacak. Bizde hızlı bir şekilde proje çalışmalarına başladık.”

PazarsporTesisAtağı-516 Ocak’ta yapılacak kurulda proje için lasman yapılacağını belirten Başkan Yangın; “ Muhtemelen 16 Ocaktaki Divan Kurulu toplantımızın ardından burada bir projenin tanıtım toplantısı yapılacak, temel atmaya benzer bir lansman toplantısı yapılacak ve tabelalar dikilecek. Umuyorum bu yaz ayının sonunda en az bir tane saha toplamda iki saha, biri sunu biri doğal cim olmak üzere yapılacak. Alt yapı takımlarımızın eğitim göreceği, Profesyonel takımımız için idman sahası rekreasyon alanı, mesire yerleri, çimlendirme çalışmaları ile bu görülen coğrafyaya da değer katacak bir eseri yapacağız. Bu sportif faaliyetlerimizin dışında bir şey bunu mutlaka yapacağız. Bu eserde benim en büyük idealim ve yapacağım en büyük eser olacak. Bunun içinde heyecan duyuyorum, bitmiş hali gözümün önünde, bu heyecanı tüm Pazar halkının ileri gelenlerinin duyması lazım çünkü onların desteğine ihtiyacımız olacak tek başına yapacağımız bir şey değil, Belediyemiz, Kaymakamlığımız olsun hep beraber yapacağız. Burada çok ciddi bir dolgu çalışması olacak, malzeme temini gerekiyor, ardından alan ortaya çıkınca, saha yapmak konusunda Futbol Federasyonun kaynaklarını kullanacağız ama o seviyeye gelmesi içinde bu istinat duvarı yapılıyor ardından dolgu çalışması başlayacak o noktada da tüm kişi ve kurumların desteğine ihtiyacımız olacak. Bu eser ile beraberde Pazarspor kulübü çok önemli bir kulüp olacaktır.”

PazarsporTesisAtağı-3TFF’ninde UEFA gibi alt ligler için lisanslama sistemi olduğunu ve bunu direkt alan kulüplerden birinin Pazarspor olduğunu ifade eden Pazarspor Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın: “Türkiye Futbol Federasyonu birkaç yıldır Kulüp Lisans sistemine geçti. UEFA kriterlerinin bir benzeri var ve bizim liglerdeki kulüplere uygulanıyor, Süper lig, Birinci lig, ve İkinci ligde uygulanıyor, Sporcuya, Devlete, SSK ya ve hacizli borcunuz olmayacak birinci şartı bu onun dışında tesisler, alt yapı gibi bir çok kriterleri var. Bunu geçen yıl ilk dört takımdan direk alan bizdik. Bu sene ilk 12 takım alabildi yine biz vardık. 32 takımlı ikinci ligde hatta PTT liginde de alamayanlar var toplam 54 takımdan yanılmıyorsam 12 tanesi alabildi, bunlardan biride Pazarspor. Bunu vatandaşlar iyi bilsin, bu ne demektir devlete, sporcuya, SSK ya borcu yoktur. Bu ne demektir Pazarspor temiz kağıdı verdi. Bunu alamayan kulüpler 50 bin liradan, 300 bin liraya kadar para cezası 3 puan dan yedi puana kadar da puan silme cezası veriliyor. Bu gün bizim grubumuzda Orduspor ile Kahramanmaraşspor’un üç puanları silindi daha fazla silinme durumları da var. Pazarspor bu gördüğünüz Rize’nin mütevazi takımı bunların içinde ve en ön sıralarda Pazarspor’a birazda böyle baksınlar dedi”.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?