• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Şubat 2015

PİJAMALI ADAMLAR RİZE’DE SAHNE ALACAK

Bir akıl hastanesinden delilerin oynadığı komedi oyunu Pijamalı Adamlar, 14 Mart’ta İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Rizeli tiyatroseverlerle buluşacak.


PijomalıAdamlarRizeyeGeliyor-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Rizeli tiyatroseverleri, kahkaha dolu bir oyun bekliyor. Bir akıl hastanesinden delilerin oynadığ komedi oyunu Pijamalı Adamlar, 14 Mart Cumartesi Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor.

Oyunun ayrıntılarına gelince; Kimi hayat şartlarından, kimi trafikten, kimi aşkından delirmek üzere…

“Kim akıllı kim deli? Nasıl ayırt etmeli? İçerdekiler mi daha deli, yoksa dışardakiler mi?” sorusunu soran Pijamalı Adamlar, bir akıl hastanesinde delilerin oynadığı müzikli bir oyun…

Günümüzde yaşanan olayları mizahi bir dille anlatırken hiciv yoluyla da mesaj veren, seyirciye sahneden ayna tutan oyunda, aslında günümüzde insanların delilik sınırında yaşadığı gözler önüne seriliyor. Kimi aşkından, kimi yalanlardan, kimi trafikten, kimi siyasetten, kimi yaşam koşullarının zorluğundan delirmiş ya da delirmek üzere…

PijomalıAdamlarRizeyeGeliyor-39 Eylül Üniversitesi tiyatro oyunculuk bölümünden mezun olan Necmi Yapıcı’nın yazıp yönettiği oyunda, Necmi Yapıcı, Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Cem Aksakal, Murat Ergür, Faruk Sofuoğlu ve Ufuk Yapıcı rol alıyor.

Pijamalı Adamlar, 14 Mart Cumartesi günü Saat19:30’da Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Biletler; İsmail Kahraman Kültür Merkezi, Çemberci Kitabevi ve Akademi Kitabevi’nde satışa çıktı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?