• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Kasım 2014

POLİS YOKSA MAÇTA YOK!

Rize’de şaka gibi ihmal. Veliköy – Ardeşengücü SK arasında oynanması gereken 1. Amatör Lig maçı, güvenlik güçlerinin olmaması nedeniyle hakem tarafından iptal edildi.


Muhammet-Şeremet-HaberiEMEKLERE YAZIK OLDU

Rize 1. Amatör Lig 3. Hafta müsabakası olan Veliköy – Ardeşengücü SK mücadelesi, bu gün saat 13.00’de Güneysu İlçe Stadın’da oynanacaktı. Ancak bu önemli müsabaka, güvenlik güçlerinin gelmemesi sebebiyle oynatılamadı. Hakem Mehmet Kısal, maçın gözlemcisi, iki takım oyuncu ve yöneticileri, saat 13.00’den önce maç için tüm hazırlıklarını yapmıştı. Ancak güvenlik güçleri yoğun telefon trafiğine rağmen maça gelmedi. Hakem Mehmet Kısal’dan 5 dakika daha beklemesini rica ettiler. Kısal, 5 dakikanın ardından güvenlik eksikliğini raporuna yazdı ve maçı iptal etti.
Hakemin tesisten ayrıldığı esnada polis, 14.00’da tesise intikal etse’de iş işten geçmişti ve iki takım birbirleri ile hazırlık maçı yapmaya başlamışlardı..

10799846_737050566343942_612861472_nARDEŞENGÜCÜ SK : İHMALIN SORUMLULARINI KINIYORUZ

Bir haftadır A’dan Z’ye maça konsantre olup sabah kahvaltı yaptıklarını belirten Ardeşengücü SK Kulübü Başkanı Muhammet Ali Tepegöz, “Futbol oynamak isteyen çocukların üvey evlat olmadığını ifade ettiler. Bir emeğin bu kadar kolay harcandığına ilk kez şahit oluyorum, “maç öncesi her türlü imkan sağlandı. Isınmamızı yaptık. Maçın hakemi Saha komiseri ve maçın gözlemcisi orada. Emniyet yok. Bu çocuklar, üvey evlat değil. Bu çocukların başlarında niçin varız? İyi niyetle bu gençlere sahip çıkalım istiyoruz. Nefretle kınıyorum” dedi.

“KİM ENGEL OLDUYSA…”

Başkan Tepegöz “Amatör sporcularımızın bu emeğinin karşılığı bu olmamalı. Zaten zor imkanlarla ayakta durmaya çalışıyoruz Ardeşen’den kalkıp bir deplasman maçına gitmek 750 liraya mal oluyor Tekrardan bu maçın oynanması için aynı harcamayı yapacağız yazık değil mi o kadar emeğe özveriye. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu çocuklar için kimliğimizi her şeyimizi ortaya koyuyoruz. Burada bir emek var. Futbol adamı olarak sporcularımdan özür diledim. Çünkü böyle bir rezilliği onlar hak etmedi” diye konuştu.

Şimdi spor kamuoyu merak ediyor. Rize bu şekilde mi spor şehri olacak? Bu koca memlekette Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ne iş yapar? Bu sorumsuzluğun hesabını kim verecek?

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?