• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Nisan 2015

POTA’DA DERBİYİ KAZANAN TRABZONSPOR MP OLDU

Türkiye Basketbol Ligi 25. haftasında Abdi İpekçi Arena’da Galatasaray Liv Hospital ile karşılaşan Trabzonspor Medıcal Park maçtan 93-80 galip ayrıldı.


GS80-TS93---21. Periyot, Dee Bost ve Dwight Hardy üzerinden bulduğu dış isabetlerle başladı. Ev sahibi Galatasaray Liv Hospital ise agresif fakat ritimsiz bir şekilde pota altını zorlayarak hücum etti. İlk beş dakika geçilirken Sarı – Kırmızılıların skor yükünü sahadaki beşe yaydı. Vladimir Micov ve Kerem Gönlüm üzerinden bulunan ekstra sayılarla da maça hızlı başlayan konuk ekibin yakalanmasını sağladı. Televizyon molası için kenara gelinirken skor 15-13 Trabzonspor Medical Park takımı lehineydi. Mola dönüşü iki ekip de karşılıklı hücumlardan isabeti buldu. Takımımız özellikle Novica Velickovic üzerinden bulduğu sayılarla çeyreği 20-18 önde geçmeyi başardı.

İkinci çeyrek Bordo Mavililer adına bu kez Dee Bost ve Kaloyan Ivanov’un üç sayılık isabetleriyle başladı. Fark, bu isabetlere engel olmakta zorlanan Galatasaray Liv Hospital aleyhine açıldı. 9-0’lık seriyi yakalayan Karadeniz ekibi Nenad Markovic, çeyreğin bitimine 7.13 kala molasına başvurdu. Skorda 29-20’lik konuk ekip üstünlüğü söz konusuydu. Mola dönüşü maçın ritmi düştü. Karşılıklı serbest atışlarla iki dakikalık sekans geçildi. Savunmada sertliği arttıran Galatasaray Liv Hospital, hücumda doğru şut tercihlerini de bulunca fark eridi. Bunun üzerine Nenad Markovic molasına başvurdu. Skorda 34-32’lik Bordo-Mavililerin üstünlüğü devam ediyordu. Mola dönüşü Bordo – Mavili ekip dış atışlarda isabeti bulmaya devam etti. Galatasaray Liv Hospital savunmada agresif olsa da bu isabetlere engel olmakta zorlandı. İlk yarı 43-36’lık Trabzonspor Medical Park takımı üstünlüğüyle son buldu.

GS80-TS93---1Üçüncü çeyrek iki ekibin de karşılıklı üç sayılık isabetleriyle başladı. Trabzonspor Medical Park özellikle Novica Velickovic’le dış atış isabetleri bulmaya devam etti. Velickovic’e Dwight Hardy de üst üste iki üç sayılık isabetle ayak uydurunca fark açıldı. Televizyon molası geldiğinde skor 63-50 Trabzonspor Medical Park takımı lehineydi. Mola dönüşü iki ekip de karşılıklı isabetleri buldu. Galatasaray Liv Hospital’ın savunmada rakibine engel olamaması farkın devam etmesine sebep oldu. Oyuna kenardan gelen Ege Arar ve Göktürk Ural’ın skor katkısı farkı biraz olsun eritti. Çeyreğin bitimine 37 saniye kala konuk Nenad Markovic molasına başvurdu. Skor 69-60 tua lehine devam etti. Mola dönüşü ekipler sayı kaydedemedi. Çeyrek 69-60’lık Trabzonspor Medical Park üstünlüğüyle son buldu.

GS80-TS93---4Son çeyrek Galatasaray Liv Hospital adına Vladimir Micov’un üç sayılık isabetiyle başladı. Savunmada sertliği yükselten Sarı – Kırmızılılar, rakibini zor atışlara zorladı. Trabzonspor Medical Park kısaları Dee Bost ve Dwight Hardy ile bu baskıyı kırmayı başardı. Fark tekrar çift hanelere yükseldi. Maçın bitimine beş dakika kala tartışmalı bir karar sonucu Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman’a itirazlarından dolayı iki teknik faul çalındı. Bunun üzerine Ergin Ataman oyundan ihraç edildi. Bu dakikadan sonra Galatasaray Liv Hospital’ın Vladimir Micov ve Zoran Erceg ile üst üste sayıları geldi. Nenad Markovic maçın bitimine 4.23 kala molasına başvurdu. Skor 79-71 Trabzonspor Medical Park lehineydi. Mola dönüşü Sarı – Kırmızılılar Justin Carter’ın isabetiyle seriyi 7-0’a çıkardı. Seriyi bitiren Yunus Akçay oldu. Takımımız hemen sonra Novica Velickovic’le üç sayılık isabeti bulunca Yağızer Uluğ molasına başvurdu. Bitime iki buçuk dakika kala skorda 86-75 Bordo Mavililerin üstünlüğü devam ediyordu. Takımlar oyuna karşılıklı isabetlerle döndü. Sarı – Kırmızılılar konuk ekibin sayılarına engel olamayınca fark kapanmadı. Trabzonspor Medical Park maçı 93-80 kazandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?