• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Temmuz 2015

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE SUNAY AKIN SAHNE ALDI

Giresun Atatürk Meydanı’nda düzenlenen Ramazan Ayı Etkinliklerinde Yazar, tiyatro oyuncusu Sunay Akın sahne aldı.


SunayAkınGiresunda-1Giresun Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’nda düzenlenen Ramazan Ayı Etkinliklerinde Sunay Akın sahne aldı. Akın, Osmanlı’dan, Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar insanlık tarihine geçen buluşları anlattı.

Hukuk sisteminin tarihini seyircilerle paylaşan Sunay Akın; “ Kendi tarihimizi öğrenmeliyiz. Her görüşe saygılı olmalıyız. Bir orkestrada sadece bir tip çalgı aleti olabilir mi? Her farklı görüş bizim zenginliğimizdir. Ramazan Ayı’nda neden oruç tuttuğumuzu iyi bilmeliyiz. Avrupalı, cafe demiş, biz kıraathane demişiz. Kıraathane ne demek? Okuma alanı demek. O zaman okuyacağız, bilimin yolundan gideceğiz, sanata önem vereceğiz ve hukukun üstünlüğünü her zaman savunacağız. İşte o zaman kendimizi öğrenir, karanlıkları yok ederiz. Bizleri sizlerle, Giresunlu hemşerilerimle buluşturan Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. “ şeklinde 1.5 saat süren sunumunu tamamladı.

SunayAkınGiresunda-2Yazar, tiyatro oyuncusu Sunay Akın’a Giresun’a gelişi ve büyük bir beğeni ile izlenen sunumundan dolayı plaket veren Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Giresun Halkının sosyal ve kültürel birikime sahip olduğunu, belediye olarak sanatsal, kültürel faaliyetleri desteklediklerini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?