• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

15 Ekim 2014

REKTÖR ATTAR “OXFORD” ÖDÜLÜNÜ ALDI

Dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’nden“En İyi Yönetici” ödülününe layık görülen Rektör Prof. Dr. Aygün Attar ödülünü Oxford Liderler Zirvesi’nde düzenlenen törenle aldı


ox20_01


Patikaa.com / Haber Merkezi


Avrupa, Afrika, Latin Amerika, Asya ve Ortadoğu Uluslararası Konseyi tarafından “Sosyal Kalkınma Projeleri Tasarımı ve Uygulaması” alanında “Oxford Liderler Zirvesi”, “Socrates Ödülleri” adı altında; “En İyi Üniversite” ve “Yılın Yöneticisi” ödüllerini almaya hak kazanan Giresun Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Aygün ATTAR düzenlenen törene ödülünü aldı.

Üniversite Standına Büyük İlgi 

Oxford Liderler Zirvesi kapsamında Oxford Town Salonunda gerçekleştirilen programın ilk gününde; program kayıtlarının ardından Giresun üniversitesini  tanıtıcı bir stant oluşturan Dış İlişkiler Koor. Doç. Dr. Şirin DİLLİ, üniversiteyi ve Giresun’u tanıtıcı faaliyetlerde bulundu. Yoğun ilgi gören ve Basın’ın da büyük ilgi gösterdiği stantta  Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR, üniversite ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Rektör BRICS katılımcılarına hitap etti

Programın 2. Günü olan 14 Ekim Salı günü Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR; Afrika Birliği, Yakındoğu, Arap Ligi, Güney Asya Ülkeler Birliği, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS katılımcılarına yönelik yaptığı sunumunda “Daha az gelişmiş bölgelerde kalkınmanın dinamiğini yaratmak” konusunu işledi.

Günün öğleden sonraki programındaRektör Attar Memorandum İmza Törenine katılarak  işbirliği sözleşmesine imza attı. Kadın çalışmaları alanında çalışan üniversitelerle çalışma toplantıları gerçekleştiren Attar, üniversite olarak düzenledikleri kadın çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu, üniversitenin kadın çalışmaları katılımcı üniversitelerden yoğun ilgi gördü.

RTEmagicP_ox13_01

Muhteşem Ödül Töreni

Yine Oxford Town Salonunda gerçekleştirilen günün en önemli akşam programı olan Oxford Liderler Zirvesi’nde düzenlenen törenle; Prof. Dr. Aygün ATTAR tüm katılımcıların alkışları eşliğinde; en iyi bölgesel üniversite (GRÜ) ve Yılın Yönetici ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninin ardından tebrikleri kabul eden  Prof. Dr. Aygün ATTAR, “Dünyanın önde gelen ve köklü üniversitelerinin bulunduğu İngiltere’nin Oxford şehrinde bu ödüllere layık görülmek, Giresun’u ve üniversitemizi temsil etmek büyük bir gurur ve mutluluktur. Şu an ki duygularımızı ifade etmekte kelimeler kifayetsiz kalır. Bu ödüller ülkemiz, ilimiz ve üniversitemiz adına onur verici ödüllerdir. Bu ödüllerin hak edilmesinde gece demeden gündüz demeden çalışıp, olağanüstü çaba ve emek sergileyen tüm üniversite camiasına ve ekip arkadaşlarıma da buradan teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?