• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RENK’Lİ REKOR DENEMELİ KAR FESTİVALİ

RENK projesi kapsamında Ovit Yaylasında ‘Dünyada En Çok Çocukla En Kısa Sürede Kardan Adam Yapma’ rekorunun kırılacağı 4. Uluslararası Ovit Kar Festivali düzenlenecek.


Renk-KarFest-2Rize Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından ortaklaşa olarak ‘Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında 11 Nisan Cumartesi günü Ovit Yaylasında ‘Dünyada En Çok Çocukla En Kısa Sürede Kardan Adam Yapma’ rekorunun kırılacağı 4. Uluslararası Ovit Kar Festivali düzenlenecek.

200 çocukla Rusya ve 260 çocukla İsviçre’den sonra dünyada en çok çocukla kardan adam yapma rekorunun kırılacağı Ovit Yaylasında sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra eğitime yaptıkları katkılarla bilinen Ekşioğlu Vakfı, bir ilke daha imza atacak. Ekşioğlu Vakfı, Rize Valiliği tarafından uygulanan ‘Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma ‘ (RENK) projesine destek amacıyla il merkezi ve 11 ilçenin okullarından katılacak 450 öğrenci ile birlikte Ovit Yaylasında 4. Uluslararası Ovit Kar Festivali gerçekleştirilecek. 11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasındaki etkinlikte ‘Dünyada En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma’ rekoru kırılarak Rize’deki RENK Projesi dünya çocuk rekorlarına ismini yazdıracak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?