• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

01 Eylül 2014

RESSAMLAR GELİYOR

Femin&Art Uluslar arası Kadın Sanatçılar tarafından bu yıl 7.si düzenlenecek olan “Dün, Bugün Yarın” konulu Uluslar arası Resim Festivali 7–14 Eylül tarihleri arasında yapılacak.


ARDESENSERGİ2

Trabzon ve Rize’de yapılacak olan bu festivale 28 ülkeden sanatçılar katılacak. Konuyla ilgili Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Şükran Yangın Üst açıklamalarda bulundu.

Bir hafta sürecek olan festivalle ilgili değerlendirmelerde bulunan Üst “Biz bu festivale 3 ülke ile başlamıştık. Şimdi ise 28 ülke ile beraberiz. Amacımız sanatı halka sevdirmektir. Kadın sanatçılarımız aslında bu çalışmalarla bir nevi turizm elçiliği görevini yürütüyor. Yaptığımız bu çalışmalarla yöremizin kültürünü, yemeğini, horonunu, doğasını tanıtıyoruz.” dedi.

Üst, festival kapsamında 11 Eylül’de Pazar’da 12 Eylül’de ise Ardeşen’de etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Festival kapsamında Trabzon Sümela Manastırı ve Ayder Yaylası’na da gezi düzenlenecek.

Bu yıl ki festivale katılacak ülkeler ise şöyle: Türkiye, Çin, Hindistan, Yunanistan, Mısır, Nalçık, Ural, Sibirya, Fransa, Kıbrıs, Romanya, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Küba, Japonya, Rusya, Ukrayna, Sirbistan, Kazakistan, Tunus, Fas Moroko, Filistin, Makedonya, Lübnan, Tataristan

Kaynak: Mustafa Özyanık-Lazika Haber

ARDESENSERGİ3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?